شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۹/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۱۴ - اذان ظهر:۱۲:۳۴:۳۸ - اذان مغرب:۱۹:۰۲:۱۲

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۱۰۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۱/۰۶ - ساعت ۹:۲۹
به علت برودت هوا؛

رقابت های منطقه ای کشتی با چوخه گرمه لغو شد

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان گرمه گفت: رقابت های منطقه ای کشتی با چوخه شهرستان گرمه موسوم به جام نوروز به علت وزش باد شدید و برودت هوا لغو شد.
رقابت های منطقه ای کشتی با چوخه گرمه لغو شد,

 

به گزارش اترک ،حامد صاحبی افزو د: با وجود اینکه قرار بود پنجم فروردین ماه سال جاری پنجمین دوره رقابت های کشتی با چوخه شهرستان گرمه تحت عنوان جام نوروز با حضور چوخه کاران برتر استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی در محل گود باستانی شقایق برگزار شود، اما این مسابقات به دلیل وزش شدید باد و برودت هوا لغو شد.

وی با بیان اینکه گود باستانی شقایق گرمه در محوطه ای آزاد و روباز واقع شده و شرایط جوی بر روی آن تاثیر می گذارد، اظهار داشت: برگزاری این رقابت ها طبق سنت همه ساله در گود باستانی فوق الذکر برنامه ریزی شده بود که با نامساعد شدن شرایط جوی عملا امکان برگزاری آن نبود.

صاحبی اضافه کرد: با لغو این مسابقات و به دلیل برگزاری دیگر رقابت های کشتی با چوخه در شهرهای مختلف خراسان شمالی و رضوی و حضور چوخه کاران در این مسابقات، برگزاری رقابت های کشتی با چوخه گرمه در ایام نوروز سال جاری منتفی شد.

قرار بود مسابقات کشتي باچوخه در ايام نوروز به صورت ملی و منطقه ای در شش شهرستان خراسان شمالی برگزار شود.

بر اساس برنامه  اعلام  شده، اين رقابت ها می بایست پنجم فروردين ماه در گرمه، نهم فروردين ماه در بجنورد، دوازدهم فروردين ماه در شيروان، سيزدهم فروردين در امامزاده اشرف مانه و سملقان و چهاردهم فروردين در فاروج و اسفراين برگزار شود.

با وجود لغو برگزاری مسابقه کشتی با چوخه گرمه، رئیس انجمن کشتی با چوخه خراسان شمالی عنوان کرد که دیگر رقابت های نوروزی کشتی با چوخه در این استان حتما برگزار می شود و به دلیل تمهیدات انجام شده، با نامساعد بودن شرایط جوی لغو نخواهند شد.

قاسم اسدي عنوان کرد: برای برگزاری رقابت های کشتی با چوخه در شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، شیروان، فاروج و اسفراین به غیر از گودهای باستانی، سالن های سرپوشیده پیش بینی شده و در صورت نامساعد بودن هوا، تنها محل برگزاری رقابت ها تغییر خواهد کرد.

به گفته وی در سال جاری براي برگزاري مسابقات کشتي باچوخه قهرمانی کشور در گود زينل خان اسفراين به تمامي استان ها دعوت نامه ارسال و از تمام جودوکاران و کوراش کاران برتر کشور نيز دعوت به عمل آمده است.

اسدی عنوان کرد: در مسابقات کشتی با چوخه شهرستان های مختلف خراسان شمالی، کشتی گیرانی از استان های مختلف کشور در ميان نواي دهل و سرناي نوازندگان سنتي این استان در چهار وزن 70 كيلوگرم، 80، 90 و 90+ كيلوگرم با يكديگر مبارزه مي كنند.

 

 

مهر

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک