شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲/۴/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۱۰۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۱/۲۷ - ساعت ۹:۳۸

دو روستای بخش مرکزی فاروج به حوزه شورایی افزوده شد

بخشدار مرکزی فاروج گفت: در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، دو روستای دیگر این بخش به شمار حوزه های شورایی افزوده شد.
دو روستای بخش مرکزی فاروج به حوزه شورایی افزوده شد,شورا،فاروج،خراسان،خراسان شمالي

به گزارشاترک، ˈمهدی شیردلˈ اظهار کرد: امسال برای نخستین بار در دو روستای ˈپیره و کلاته شاه میرˈ این بخش نیز انتخابات شوراها برگزار و در هر روستا سه نفر به عنوان اعضای شورا انتخاب می شوند.

رییس هیات اجرایی انتخابات در بخش مرکزی فاروج افزود: در نخستین روز از نامنویسی داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستایی استقبال علاقه مندان از ساعات ابتدایی روز پرشور بوده است.

وی افزود: روز گذشته 30 نفر با مراجعه به هیات اجرایی بخش نسبت به ثبت نام خود اقدام کرده اند.

شیردل تعداد شعب اخذ رای در این بخش را بیش از 50 شعبه برشمرد و افزود: امسال روستای ˈسوگتلیˈ با توجه به کاهش جمعیت و رسیدن خانوار آن به زیر 20 خانوار بر اساس سرشماری سال 90، از حوزه شورایی خارج شد.

وی گفت: در دوره قبل 163 نفر به عنوان اعضای شورا در این بخش انتخاب شده بودند که در دوره چهارم این رقم به 170 نفر رسیده است و پیش بینی می شود بیش از 300 نفر داوطلب تا پایان زمان تعیین شده برای این سمت ثبت نام کنند.

بخشدار مرکزی فاروج گفت: چهار روستای پرجمعیت این بخش پنج عضو شورا و دیگر روستاها که جمعیتی کمتر از هزار و 500 نفر دارند سه نفر را به عضویت شورا برخواهند گزید.

وی افزود: روستاهای ˈخرقˈ و ˈچوکانلوˈ امسال با توجه به افزایش جمعیت، در ردیف روستاهایی قرار گرفته اند که پنج عضو شورا خواهند داشت.

بخش مرکزی شهرستان 52 هزار نفری فاروج 57 روستا و آبادی دارد.

 

 

ایرنا

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک