سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۱۳۳۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۴/۰۸ - ساعت ۱۳:۷

پیوند میان خانواده و مسجد، پیوندی مبارک است

امام جمعه شهرستان فاروج گفت: پیوند میان خانواده و مسجد، پیوندی مبارک اوبهترین اقدام فرهنگی در مقابله با جنگ نرم دشمنان است .
پیوند میان خانواده و مسجد، پیوندی مبارک است,

به گزارش اترک، حجت الاسلام احمدزاده با گرامیداشت دهه تکریم مساجد افزود: هرساله دهه تکریم مساجد ازبیستم شعبان المعظم آغاز می شود وبرنامه های مختلفی برای این دهه پیش بینی می شود.

وی با اشاره به نقش مسجد از صدر اسلام تا کنون گفت: مسجد به عنوان سنگر مسلمان فقط برای به جا آوردن فرائض دینی نیست ومهم ترین تصمیمات وبرنامه های پیامبر در مسجد شکل گرفته ودرنظام اسلامی هم از ابتدای پیروزی انقلاب تا دوران جنگ وبعد از آن این جایگاه حفظ شده است .

وی با اشاره به مغفول ماندن اهمیت مساجد در سال های اخیر عنوان کرد: غفلت از نقش وجایگاه مسجد یعنی فرصت دادن به بروز مشکلات وآسیب های اجتماعی که ثمره ای جز نابه سامانی جامعه ندارد .

وی به شعار امسال دهه تکریم مساجد که " خانه خدا، خانه امید، خانواده ما" است، نیز اشاره کردافزود: با احیا مساجد که مقدمه ی آن در ماه رمضان است باید جایگاه آن را رونق بخشیم تا جامعه در بستری سالم حرکت روبه جلو خود را ادامه دهد ویغبار روبی از مساجد را گام نخست برنامه های ارتباط با مسجد برشمرد وافزود: در محل اجتماع مردم که علاوه برانجام فرائض دینی ، فعالیت های فرهنگی ، اقتصادی وسیاسی باید انجام شود توجه به زیبایی ونظافت این فضاازضروریات است.

وی با اشاره به ناپایداری بنیان خانواده درجوامع غربی گفت: یکی از راه های حفظ بنیان خانواده ارتباط با مسجد است که امیدواریم دستگاه های متولی از این مهم غفلت نکنند.

انتهای پیام/ پایگاه خبری تحلیلی فاروج

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک