سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰/۲۶/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۳۳:۴۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۳۵ - اذان مغرب:۱۷:۰۸:۱۳

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس فرهنگی | کد خبر: ۱۴۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۵/۲۸ - ساعت ۹:۳۷

امروز روز عمل است وحسابی در بین نیست

سردار شهید جلال الدین موفق : آگاه باشید که امروز روز عمل است وحسابی در بین نیست وفرداروز حساب است وعملی در بین نیست .
امروز روز عمل است وحسابی در بین نیست,سردار شهید مفق، منافقین،جنگ تحمیلی،فاروج

وصیت نامه های شهدا اسناد تاریخی ارزشمندی است که سرشار از درس آزاده گی وعزتمندی است ولازم است تا نسل امروزجامعه با پشتوانه ی فرهنگی وتاریخی خود در سطر سطر این اسنادارزشمند آشنا شوند .

سردار شهید جلال الدین موفق  در سال 1339در روستای یام از توابع شهرستان فاروج ودر خانواده ای متوسط ومذهبی چشم به جهان گشود ودر محیط پاک وسالم روستایی تربیت یافت

وی از همان اوان کودکی علاقه خاصی نسبت به مسائل مذهبی ودینی داشته و پس از طی تحصیلات ابتدایی وراهنمایی در فاروج برای  ادامه تحصیل در  دوره متوسطه را هی مشهد می شود  ودر تمام دوران تحصیل جز دانش آموزان ممتاز وبااستعداد کلاس شناخته  شده بود .

 شهید موفق در در سال 58در رشته دبیری ریاضی در دانشگاه مشهد پذیرفته ومشغول به تحصیل  می شود وفعالیت های سیاسی ایشان از اوایل سال 56در مشهد شروع می شود ودر تمامی صحنه های انقلاب حضور فعا ل داشته است.

سردار شهید ، سنگر دانشگاه را نه فقط برای تحصیل علم ،بلکه برای رشد وآگاهی ومبارزه با هرخط ومشی که برخلاف جهت انقلاب اسلامی در حرکت است شناخته بود .

درسال 58و59که اوج فعالیت منافقین وگروهک ها در دانشگاه بود ایشان یکی از اعضای  بسیار فعال گروه های اسلامی در دانشگاه بودند طوری که چهره این شهید برای تمامی دانشجویان مذهبی شناخته شده بود، پس از انقلاب فرهنگی وبسته شدن دانشگاه ها به جهت علاقه وافری که نسبت به سپاه پاسداران داشت  مشغول خدمت در این نهاد در شهرستان شیروان شد ایشان درسال 61ازدواج کرد وثمره ازدواجش یک پسر به نام مصطفی است

 شهید موفق مدت های زیادی را در جبهه های حق علیه باطل حضورداشت ودرمهرماه 62پس از بازگشایی دانشگاه مجدد به ادامه تحصیل پرداخت ودر طول مدت تحصیل به همسرشان گفته بودند  که روح من فقط در سپاه آرامش می یابد  وبالاخره در اوایل سال 65 تصمیم به رفتن به جبهه  را گرفته و وارد واحد اطلاعات عملیات می شود ودر دوران حضورش در جبهه های حق علیه باطل رشادت های زیادی را به گفته ی همرزمانشان  می آفریند .

شهید موفق در وصیتنامه ی خود که پیش از عملیات کربلای 2نوشته ودر عملیات والفجر آن را تکمیل کرده است به نکات ارزشمندی اشاره داشته اند  ، دربخشی از وصیتنامه شان آمده ، با الهام ازآیه شریفه ی (یادآوری کن که دریادآوری برای مومنین دو نفع وجودارد همانطور که خداوند متعال در سوره مبارکه ملک می فرماید :خدائیکه آفرید مرگ وحیات را ، تا بیازماید  کدامین نیکو ترید قلم به دست می گیرم واین سطور را می نویسم ، آگاه باشید وجود خود را جز به بهشت مفروشید

 هموطنان عزیز، جنگ تحمیلی با تمام خساراتی که برای امت اسلامی  داشت از جهتی از الطاف الهی ونعمتی عظیم برای ما بودطوریکه جوانان وپیران در میدان کاروزار  حماسه هایی خلق کردند که نمونه اش  را جزدربرهه ای ازصدراسلام نداشته ایم.

شهید موفق ازمردم کشورمان بویژه جوانان در بخشی از وصیت نامه اش  تقاضا می کند، جنگ را تا پیروزی نهایی و محو تمامی مظاهر استکبار جهانی وآزادی کربلا ، قدس عزیز وکعبه شریف  از چنگال صهیونیزیم ، ادامه دهند  وتا فتح نهایی به پیش روند .

دنیا وزروزیور آن شما را به خود مشغول نکند از مال وخون مردم کاخ آتش در آن دنیا فراهم نکنید که امروز بکاریم فردا دروخواهیم کرد  واگر تاکنون به خود نیامده اید بیدار شوید وگرنه شهدا با اتمام حجت برشما در روز قیامت شکایت شمارا به خداوند متعال وپیامبرعظیم الشان اسلام وائمه معصومین خواهند شد .

این شهید دوران 8سال دفاع مقدس ، جمهوری اسلامی را و دیعه ای الهی عنوان می کند وازمسلمانان می خواهد که درحفظ آن  با حضور مداوم ومسئولانه حضوردر صحنه های مختلف بکوشند وتاپیروزی نهایی بوظیفه شرعی خویش عمل کند .

سردار شهید موفق درساعات اولیه عملیات کربلای 4درشلمچه  به فیض عظیم شهادت رسیدند وروح ناآرامش درجوار حق آرام گرفت .

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک