شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۷/۱۱/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۳:۴۱:۰۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۱۶ - اذان مغرب:۲۰:۲۴:۴۱

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس فرهنگی | کد خبر: ۱۵۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۶/۱۶ - ساعت ۹:۵۷

دو رکعت نماز می خوانیم بگمانمان خیلی مسلمانیم !

شهید محمد حسین داستانی : برادر جان اگر می خواهی مسلمانی ببینی بیا جبهه ، دو رکعت نماز می خوانیم بگمانمان خیلی مسلمانیم.
 دو رکعت نماز می خوانیم بگمانمان خیلی مسلمانیم !,
 
 
به گزارش خبرنگار اترک از فاروج ، شهید محمد حسین داستانی در سال 1338در خانواده ای کشاورز ومذهبی به دنیا آمد ودرکنار سایر برادارنش در خدمت خانواده  بود ودر فعالیت های کشاورزی علی رغم سن کم وکوچکی جثه کمک بزرگی محسوب می شد
 
هرگز به مدرسه نرفت ودر مکتب خانه قرآن را آموخت ونیکو قرآن می خواند.
 
 
 
 
نورمحمد داستانی گفت: شرایط جامعه با توجه به دوران ستم شاهی از یک سو ، تب وتاب انقلاب باعث شده بود  شهید محمد حسین  تا 20سالگی شناسنامه نداشته باشد  وبرای اینکه بتواند جبهه برود پیگیر شناسنامه شد وبا عشق وعلاقه ای که به خدمت به اسلام داشت به سمت جبهه های جنگ روان شد
 
وی افزود: این شهید در مقابل اصرار خانواده مبنی براینکه بگذار برادرت محمدعلی از جبهه برگردد بعد تو برو ، می گفت: اگر می خواهید بدانید مسلمانی چیست سری به جبهه ها بزنید  گمان نکنید با دورکعت نماز یک مسلمان کامل شده اید .
 
رستم داستانی ، برادر دیگر شهیدهم گفت: در یکی از روزهایی که از جبهه برگشته بود در نبودش لباس رزمش را پوشیدم همینکه برگشت ومرا با آن شرایط دید ، گفت این لباس حرمت دارد نباید هرکس آن را بپوشد باید آماده شد بعد آن را پوشید .
 
 
 
 
 
نورمحمد داستانی گفت: چون برادر بزرگتر از محمد حسین در میادین جنگ بود هیچ یک از اعضای خانواده راضی به حضور او در جبهه نبودند اما شهید همیشه می گفت ، حضور یک نفر از افراد خانواده مسئولیت وتکلیف را از دیگران ساقط نمی کند .
 
رستم داستانی به طرح نقشه از سوی خانواده برای کاهش زمان حضور شهید محمد حسین در جبهه ها در نبود برادر بزرگترش محمد علی اشاره کرد و گفت:  با همفکری با اعضای خانواده  برنامه براین شد دختری را به همسری او در آوریم تا شاید با ازدواج بتوانیم او را بیشتر پیش خودمان نگه داریم .
 
این برادر شهید ادامه داد : به اصرار مادر ، محمد حسین ازدواج کرد اما در تصمیم شهید محمد حسین خللی وارد نشد  وازدواج هم مانع از انجام تکلیف نشد .
 
وی افزود: شهید محمد حسین در نوبت چهارم اعزامش در منطقه سردشت مهاباد در تاریخ 4تیرماه 62به شهادت رسید .
 
 
 
 
برادر شهید در حالیکه اشک از چشمانش جاری می شد به علاقه قلبی شهید محمد حسین وشهید فرامرز ، کوچکترین برادر خانواده اشاره کرد و افزود:  حتی شهادت محمد حسین هم باعث نشد برادر کوچکتر مان فرارمرز به جبهه نرود .
 
وی عنوان کرد: شهید فرامرز تا دوم دبیرستان تحصیل کرد  اما بخاطر حضور در جبهه ها تحصیل را ادامه نداد  او تصویر بردار سپاه پاسداران وقت در میادین جنگ بود وعلاقه قبلی عجیب بین بین او وشهید محمد حسین بود واولین نفری هم که از شهادت محمد حسین مطلع شد ، فرامرز بود وتا چند روز این واقعه را پنهان کرد .
 
رستم داستانی افزود : فرامرز هم در حین جنگ ازدواج کرد وخداوند فرزند پسری به او داد ، بعد از شهادت محمد حسین ، من ونورمحمد اسم فرزندان پسرمان را محمد حسین گذاشتیم اما با به دنیا آمدن پسر فرامرز ، شهید  از هردوی ما خواست پسران مان را حسین صدا بزنیم وپسر او فقط محمد حسین نامیده شود .
 
این برادر شهید ادامه داد: فرامرز همیشه می گفت ، نمی گذارم اسلحه برادرم زمین بماند.
 
وی  گفت:   محمد حسین که شهید ، همسرش از مادرمان خواست که اجازه دهد با عکس شهید به زندگیش ادامه دهد اما مادر شهید نگذاشت واو را تشویق به ازدواج کرد وهمه ی حق وحقوق همسر محمد حسین را پرداخت.وهر چیزی که به نام محمد حسین برای زندگی آینده اش خریداری شده بود را وقف مسجد کرد وخواست در بخشی از اراضی پدری مسجدی به یاد بود شهید محمد حسین ساخته شود که این کار انجام شد.
 
حاج رستم داستانی افزود:هنوز یادگاران محمد حسین ازجمله یخچال ،ظروف ، فرش وحتی رادیویی که مدت ها از آن استفاده کرد بود ودر آن خراب شده در مسجد مورد استفاده است.
 
 وی اضافه کرد: مادرم  می گفت ،چون محمد حسین فرزندی ندارد باید یادگار مهمی از او برای زنده ماندن نامش به جا بماند که مسجد خواسته ی مادرمرحوم شهید بود ومحقق شد .
 
 
نورمحمد داستانی افزود: بارها اتفاق افتاده بود که وقتی به مزار شهید محمد حسین  سر می زدیم سنگ قبر شسته ،معطروگلباران  شده بود شخصی که این کار را می کرد برایمان سوال شده بود تا اینکه در آخرین سالگردش ، زنی به سراغ ما آمد که بعد فهمیدیم همسیر سابق محمد حسین است که علی رغم اینکه ازدواج کرده با همراهی همسرش هنوز به مزار شهید سر می زند  وآمده بود تا با دیدن یادگارهای شهید قلبش را تسلی بخشد .
 
رستم داستانی هم افزود: فرزند فرامرز سه سال ونیم بود که پدرش شهید شد ومتاسفانه در سن 22سالگی در حادثه تصادف او راکه دانشجویی فرهیخته ای بود درراه رفتن به دانشگاه از دست دادیم وبه پدرش پیوست .
 
تلاطم درونی برادران شهید ان داستانی  ما را برآن داشت تا آنان را درخلوت خود تنها بگذاریم تا با یاد شهیدانشان آرام بگیرند .
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک