یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۱۵۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۶/۱۹ - ساعت ۱۹:۵۰

شعبه اقماری تامین اجتماعی فاروج جوابگوی نیاز مردم نیست

کمبود نیرو و نبود شعبه مستقل تامین اجتماعی در فاروج مشکلات زیادی برای بیمه شدگان تامین اجتماعی در این شهرستان به وجود آورده است.
شعبه اقماری تامین اجتماعی فاروج جوابگوی نیاز مردم نیست,
 
به گزارش خبرنگار اترک از فاروج ایجاد شعبه های اقماری تامین اجتماعی برای کاهش مراجعات مردم به مراکز اصلی وخدمات دهی بهتر صورت می گیرد اما در صورتی شاهد این نتایج هستیم که همه یا مهمترین خدمات مور د نیاز بیمه شدگان در این شعبه ها تامین شود.
 
شهرستان فاروج علی رغم گذشت کمتر از ده سال از شهرستان شدنش هنوز از داشتن شعبه مستقل تامین اجتماعی محروم است وخدمات از طریق شعبه اقماری وفقط در2روزبه بیمه شدگان ومستمری بگیران ارائه می شود
 
یکی ا زاهالی روستای خرق گفت: فاصله این روستا در حدود 60کیلومتر است واهالی هربار مجبورند برای تمدید دفترچه وفعالیت های اداری دیگر این مسافت را طی کنند .
 
احمد کوهستانی افزود: گاهی این مراجعات به دلیل تعطیلی شعبه عقیم می ماند وازسویی همه ی خدمات در این شعبه ارائه نمی شود
 
یکی دیگر از اهالی این روستا گفت: وجود شعبه مستقل با توجه به پراکندگی روستاهای شهرستان یکی از ضروریات است .
 
علی ابراهیمی افزود: با توجه به جمعیت چند برابری شیروان نسبت به شهرستان فاروج ، طبعا پاسخگویی به مراجعان این شهر خود مجموعه بزرگ وباتعداد نیروی بالایی را می طلبد وجمعیت شهرستان فاروج برای این مجموعه باراضافی می شود .
 
وی عنوان کرد : وجود شعبه مستقل زمینه فعالیت های اطلاع رسانی برای جذب بیشتر به سمت استفاده از مزایای بیمه تامین اجتماعی را فراهم می کند .
 
یکی ازاهالی دهستان سنگرازتوابع شهرستان  فاروج گفت: : کمبود نیرو و نبود شعبه مستقل تامین اجتماعی عامل بروز مشکلات زیادی برای مراجعه کنندگان شده  است وضروری است چاره اندیشی شو د
 
سبحان قربانی ،بر لزوم ايجاد شعبه مستقل بيمه تامين اجتماعي در شهرستان تاكيد كرد.
 
 وی   با بیان اینكه تاكنون در این مورد اقدامی صورت نگرفته  افزود: شاید مهمترین عامل استقبال نكردن اهالی نبود شعبه مستقل بیمه تامین اجتماعی در شهرستان است.
 
قربانی كمبود نیروی انسانی لازم بیمه تامین اجتماعی فاروج را برای بازرسی و پراكنده بودن روستاهای شهرستان را عاملی دیگر در استقبال نكردن اهالی در این خصوص دانست.
 
 یکی دیگر از اهالی روستای استاد گفت:  روستاهای شهرستان فاروج پراکنده وبا فاصله زیادی از شهر قرار دارند وبارها مراجعه کنندگان به دلیل فراموش کردن روزهای فعال بودن شعبه به دربسته خورداه اند .
 
جوادی افزود: گاهی ضرورتی پیش می آید که دفترچه باید درروزهای غیر از زمان حضور مسئول شعبه فاروج تمدید شود ، واهالی مجبور به حضور در شهرستان شیروان می شوند .
 
وی عنوان کرد: بیشتر زیرپوشش های این بیمه افراد کارگری هستند که یک روز تعطیلی کاربرایشان هم مشکل آفرین است .
 
یکی از اهالی روستای چوکانلو گفت: از مسئولین خواهش میکنم به مشکلات مردم رسیدگی کنند تا برای تمدید یک دفترچه مسافت زیادی را طی نکنیم.
 
رهبری افزود: با توجه به جمعیت بالای شهر و روستاهای تابعه، فعالیت پاره‌وقت شعبه اقماری تامین اجتماعی پاسخگوی نیاز اهالی نیست.
 
 
 وی خاطرنشان کرد : اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع در خصوص قوانین بیمه‌ای تبیین قوانین وآئین نامه ها وبخش نامه ها برای جذب بیمه شدگان ضروری است اما با وجود یک نیرو انجام این خدمات ممکن نیست .
 
وی گسترش فرهنگ بیمه را در شرایط امروز جامعه ضروری خوانده می افزاید :  : در خیلی از مناطق، اطلاعات و آگاهی کامل نسبت به مسائل بیمه وجود ندارد، از این رو، گسترش فرهنگ بیمه و شناسایی منابع جدیدی که تمایل به استفاده از آن دارند باید در دستور کارقرار گیرد که این هم مستلزم وجود یک شعبه مستقل است
 
وی اضافه کرد : وقتی شعبه فاروج مستقل نیست نمی توان توقع داشت که در مانگاه تامین اجتماعی درفاروج راه اندازی شود .
 
رئیس شعبه تامین اجتماعی شهرستان فاروج گفت: شعبه فعلی فاروج از سال 85به عنوان شعبه اقماری زیر نظر شعبه شهید نظام شیروان نسبت به ارائه خدمات از قبیل دریافت لیست حق بیمه کارگاه ها ، صدور وتمدید دفترچه های درمان انجام وظیفه می کند .
 
مهدی نوری ، زمان ارائه حدمات را دو روز درهفته ودرروزهای یکشنبه وچهارشنبه عنوانکرد واظهار داشت: یک نیرو از شهرستان شیروان برای انجام این خدمات به این شعبه اقماری اعزام می شود .
 
وی به نرم وحدنصاب نرسیدن بیمه شدگان تحت پوشش در حوزه شهرستان فاروج را مانع استقرار شعبه دائم برشمردوگفت: در حال بررسی مجدد بیمه شدگان تحت پوشش ، تعداد کارگاه ها هستیم تا چناچه به حد نصاب رسیده باشد شعبه راه اندازی شود .
 
وی عنوان کرد : ماهم مصرانه پیگیر هستیم تا در آینده شعبه مربوط به فاروج مستقل ودائمی شود تا شهروندان فاروجی از خدمات تمام وکمال سازمان تامین اجتماعی درحوزه فاروج بهره مند شوند/انتهای پیام .
 
وی با بیان اینکه براساس آمار قبل ،2هزارو200نفر وبیش از500کارگاه مشمول وزیر پوشش این بیمه هستندافزود: حدنصاب برای ایجا دشعبه مستقل وجود3هزارنفرمستمری بگیر است .
 
وی خاطرنشان کرد: استقلال شعبه فاروج ازحجم کارشهرستان شیروان هم می کاهد وبرکیفیت کار می افزاید .
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک