یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۸/۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۱۵:۰۷ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۰۸ - اذان مغرب:۲۰:۰۰:۰۶

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۱۵۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۶/۲۲ - ساعت ۱۱:۵

نخستین شهردار زن فاروج دربستر بیماری است

نزاکت برزویی ، تنها بانویی که در کسوت شهردارفاروج سه سال فعالیت کرده این روزها در بستر بیماری است
نخستین شهردار زن فاروج دربستر بیماری است,فاروج،شهردار،شهرداری،شورای شهر

به گزارش اترک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فاروج ، وفتی برای دیدار وهم صحبتی این بانوی توانمند به منزلش مراجعه کردیم خبر دار شدیم که متاسفانه این فرهنگی وپیشکسوت شهرستان به دلیل بیماری در مشهد بستری است .

هرچند نمی توان از گفتگو با چنین زن توانمندی به راحتی عبور کرد اما بد نیست بدانید که بانو نزاکت برزویی در سال 1353به عنوان نخستین شهردار زن این سمت را یافت وهنوز هم اگر از شهروندان در خصوص فعالیت های شهرداران شهرستان بپرسید همه از خدمات این بانو می گویند

  این بانوی توانمند در سال ۱۳۵۳ به تقاضا و اصرار رئیس انجمن شهر، به عنوان شهردار فاروج منصوب وبا این شرط که اعضای انجمن شهر دخالتی در امور شهری و شهرداری نداشته باشند فعالیت خود را آغاز کرد .  مدت خدمت این فرهنگی فرهیخته به شهروندان 3سال بود که در این مدت کارهای بسیاری برای عمران و آبادانی شهر انجام داد.

وی تنها به انگیزه خدمت وبا اصرار وحمایت همسرش این سمت را پذیرفت

وبعد از انجام خدماتی همچون آسفالت معابر فاروج که تا آن زمان خاکی بود، بهسازی وزیبا سازی شهر، تجهیز ماشین های آتش نشانی، مجسمه سازی و ساخت آرامستان و... دوباره به آموزش وپرورش برگشت ودر تمام طول خدمتش در مقطع ابتدایی شاگردان بسیاری را تربیت کرد .

وی که یک فرزند پسر و ۲ دختر دارد، با این که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بارها دعوت به کار شد، ولی نپذیرفت ودر کسوت معلمی بازنشسته شد وی  متولد 1315ودیپلم قدیم دارد.

باآرزوی سلامت برای نخستین شهردار زن شهرستان فاروج وفراهم شدن مجالی برای یک گفتگوی صمیمانه با این معلم قدیمی شهرستان که دانش آموزانش امروز درکسوت های مختلف مشغول خدمت هستند .

انتهای پیام /

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک