سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰/۲۳/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۳۰:۳۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۰ - اذان مغرب:۱۷:۱۲:۲۶
بجنورد
۱۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۵۸۰۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۳ - ساعت ۵:۵۳
ربیعی:

اختصاص اعتبار هزار میلیاردی برای اشتغالزایی/اجرای طرح توسعه پتروشیمی خراسان، در آینده بسیار نزدیک

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت امسال اختصاص و تزریق هزار میلیارد تومان اعتبار به منظور اشتغالزایی در کشور را در دستور کار خود قرار داده است تا برای ایجاد فرصت های اشتغال در کشور هزینه شود.
اختصاص اعتبار هزار میلیاردی برای اشتغالزایی/اجرای طرح توسعه پتروشیمی خراسان، در آینده بسیار نزدیک,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی با گرامی داشت یاد شهدا و با تاکید بر این نکته که شهدای مدافع حرم با ایثار خود، منافع ملی برای کشور حاصل کردند، اظهار کرد: دولت نیز با بکارگیری راهبردهای سه گانه موجب رونق اقتصادی در کشور شد.

ربیعی منزوی کردن اسرائیل در منطقه، کم اثر کردن توطئه های دشمنان بین المللی علیه ایران و تقویت بنیه های اقتصادی را سه راهبرد بسیار مهم دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: دولت با پیش بردن این سه راهبرد یاد شده، توانست رونق و رشد اقتصادی را در کشور میسر کند و این در حالی است که در حال حاضر مردم اثرات این دست آورد را نمی توانند به طور ملموس لمس کنند.

وی وجود فقر و عدم توازن منطقه ای در سطح کشور را از عوامل اصلی عدم لمس این جهش اقتصادی در کشور برشمرد.

وی همچنین افزود: اثرات رشد اقتصادی در زندگی مردم نه طی یک دوره کوتاه مدت، بلکه طی یک فرآیند میان مدت لمس خواهد شد و مردم به یکباره نمی توانند اثرات آن را ببینند.

ربیعی در ادامه با اشاره به این مطلب که دولت طی چهار گذشته بیش از 10 میلیون کارگر حاشیه نشین شهری در کشور را بیمه کرده، سیاست حمایت غذایی از بی بضاعت ها را انجام داده و اجرای سیاست رفاهی را در کشور پیگیری کرده است، همچنین اعلام کرد: دولت برای اولین بار، امسال اختصاص هزار میلیارد تومان اعتبار به منظور اشتغالزایی در سطح کشور را در دستور کار برنامه های خود قرار داده است که این اعتبار تزریق و هزینه خواهد شد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: دولت طی چهار سال اخیر 700 هزار فرصت اشتغال در سطح کشور ایجاد کرد.

افزون بر این، وی در ادامه اعلام کرد: امسال دولت اختصاص 20 میلیارد تومان اعتبار به منظور اعطای تسهیلات 50 میلیون تومانی به تعاونی های روستایی و کشاورزان کشور را در دستور کار خود قرار داده است تا عاملی برای رشد اقتصاد روستایی شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشی دیگر از سخن خود به خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: حل مشکلات ثبت نام واحدهای تولیدی و صنعتی متقاضی خراسان شمالی در سایت بهین یاب را به طور ویژه پیگیری خواهم کرد.

وی افزود: مشکلات پیش روی مجتمع فولاد اسفراین و آلومینای جاجرم را با حضور مدیران ذی ربط خراسان شمالی و وزیر صنعت و معدن بررسی خواهم کرد.

وی به مجتمع پتروشیمی خراسان نیز اشاره کرد و گفت: در آینده بسیار نزدیک عملیات اجرایی طرح توسعه ای این مجتمع کلید خواهد خورد.

وی همچنین تصریح کرد: از مسئولان ذی ربط در استان خواستار هستم که طرحی در زمینه گردشگری های بوم گردی و طبیعت گردی استان تهیه کنند تا الزامات اجرای آن برای تحقق این مهم در استان آماده سازی شود.

ربیعی در خاتمه به صنایع مادر اشاره کرد و گفت: به علت اینکه دولت های گذشته مطالعات احداث مجتمع های صنعتی فولاد را به درستی انجام نداده بودند تاکنون هفت مجتمع فولادی در کشور به مشکلات تامین آب تعطیل شده اند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک