سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰/۲۳/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۳۰:۳۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۰ - اذان مغرب:۱۷:۱۲:۲۶
بجنورد
۱۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۰۵۷۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ - ساعت ۶:۵۰
در گفت و گو با عصر اترک اعلام شد:

خسارت ۵۴۵ میلیاردی سرمای پاییزی به کشاورزان خراسان شمالی

رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بر اثر سرمای زودرس و ناگهانی پاییزی امسال 545 میلیارد ریال خسارت به مزارع کشت شده و باغات استان وارد شد.
خسارت 545 میلیاردی سرمای پاییزی به کشاورزان خراسان شمالی,

عبدالحسین نامور، رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک در این باره اظهار کرد: با سرمای پاییزه ناگهانی امسال به 73 هزار و 695 هکتار از سطوح مزارع استان که کشت شده بودند، خسارت وارد شد.
نامور افزود: این خسارت وارده به این سطح از مزارع استان به مبلغ 499 میلیارد ریال برآورد شده است.
وی گفت: امسال به ترتیب به محصولات کشت شده گندم، جو، کلزا و چغندرقند بیشترین خسارت همچنین به محصولات کشت شده پیاز و گوجه فرنگی نیز تا حدودی از این سرمای پاییزی آسیب دیدند.
وی خاطر نشان کرد: هر چند تمامی مزارع استان از سرمای ناگهانی پاییزی امسال آسیب دیدند، با این وجود، مزارع شهرستان مانه و سملقان بیشترین آسیب را دیده است.
نامور همچنین یادآور شد: مزارع کلزای استان بیشترین سطح بیمه شدگی را داشته اند.
وی در بخشی دیگر از سخن خود به باغات استان نیز اشاره کرد و گفت: بر اثر این سرمای زودرس پاییزی امسال به سطح 868 هکتار از باغات استان به مبلغ 46 میلیارد ریال خسارت وارد شد.
وی گفت: به ترتیب زعفران، گردو، انار و زیتون بیشترین باغات آسیب دیده استان از این تنش آب و هوایی بوده اند.
رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی افزود: باغات شهرستان های مانه و سملقان، جاجرم، اسفراین و گرمه بیشترین آسیب را از این سرما دیده اند.
نامور در خاتمه عنوان کرد: با توجه به اینکه طی سال های اخیر، بارندگی های مناسب در فصل پاییز و زمستان نداشته ایم که بر اثر آن تاریخ کشت محصولات نیز به تاخیر افتاده اند همچنین استان فصل خزان را طی نکرده به یکباره دچار شوک سرما می شود که این عوامل یا د شده موجب شده اند تا طی چند سال اخیر مزارع و باغات استان به یکباره دچار خسارت های سرمازدگی پاییزی شوند.
انتهای پیام/ 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک