سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰/۱۶/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۲۹:۴۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۹ - اذان مغرب:۱۷:۱۳:۴۰
بجنورد
۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۷۸۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ساعت ۷:۲۹
مدیر کارخانه آلومینا جاجرم خبر داد؛

توافق با شرکت NFC چین جهت تامین تجهیزات طرح شمش آلومینیوم

مدیر کارخانه آلومینا جاجرم از توافق با شركت NFC چين جهت تأمين تجهيزات طرح شمش آلومينيوم جاجرم خبر داد و ابراز داشت: پروژه شمش آلومینا در سال آینده به بهره برداری می رسد.
توافق با شرکت NFC چین جهت تامین تجهیزات طرح شمش آلومینیوم,

به گزارش عصر اترک به نقل از  پایگاه خبری جاجرم،  زارع، مدیر عامل کارخانه آلومینا جاجرم در نشست خبری با خبرنگاران از توافق با شركت NFC چين جهت تأمين تجهيزات طرح شمش آلومينيوم جاجرم و پرداخت آن توسط ايميدرو پس از يكسال خبر داد و ابراز داشت: پروژه شمش آلومینا در سال آینده به بهره برداری می رسد.

مدیر عامل کارخانه آلومینا جاجرم بیان اینکه شرکت به سه بخش معادن و تامین مواد اولیه بوکسیت، کارخانه تولید پودر آلومینا و طرح تولید شمش آلومینا تقسیم می شود ابراز داشت: در مورد مواد اولیه در این دوسال که بنده در کارخانه حضور داشتم به این نتیجه رسیدیم که باید در حوزه اکتشاف معدن بیشتر  کار کنیم زیرا ذخایرمان برای مدت طولانی کافی نیست و کیفیت خوبی هم ندارد.

زارع در حوزه ذخایر معدن آلومینا گفت : از سال گذشته ۱۵ هزار متر حفاری صورت گرفته است که نتایج ارزشمندی را به دنبال داشته است که تا پایان سال از نظر ذخیره معدنی وضعیت بهتری خواهیم داشت.

وی در ادامه افزود : فعالیت های اکتشافی را هیچ زمان تعطیل نمی کنیم تا بتوانیم به ذخایر ۳۰ الی ۴۰ ساله برای آلومینا دست پیدا کنیم.

زارع ابراز داشت: با شرکت های خصوصی کشور در حال همکاری هستیم در حال حاضر این شرکت ها 50 هزار تن معادل 8% از نیازمان را تامین می کنند که با کیفیت هستند و از لحاظ هزینه هم مقرون به صرفه است. و با یک شرکت چینی برای افزایش ظرفیت و توسعه کارخانه آلومینا به توافق رسیده ایم. که امیدواریم بتوانیم بهروری را افرایش بدهیم.

وی افزود:  طرح شمش آلومینا از سال گذشته راکد بود که بیشتر زمان ما صرف مستقر کردن مشاور و پیمانکار در این پروژه شد که از نیمه دوم سال گذشته فعالیت های اجرای در این پروژه صورت گرفت که ۶۵ درصد پیشرفت داشته است که با بهره برداری این پروژه ۳۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم خواهد داشت. و هم اکنون هم برای راه اندازی پروژه شمش 140 نفر مشغول کار کردن هستند.

مدیر عامل شرکت آلومینا شهرستان گفت : با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در نیمه اول سال آینده همه تجهیزات به پروژه شمش آلومینا ورود پیدا می کنند و درسال آینده این کارخانه به بهره برداری میرسد.

وی با بیان اینکه خط انتقال برق از پست 6 کیلو متری یوسف آباد  ۳۲میلیون یورو  هزینه در برداشته است ابراز داشت:  تا پایان سال پروژه برق رسانی تکمیل خواهد شد.

زارع با اشاره به اینکه  تجهیزات داخلی تا حد زیادی ساخته و آماده نصب در پروژه است افزود : تجهیزاتی مانند جرثقیل با ارزش ۱۱میلیون یورو  و دودکش پروژه توسط مهندسین داخلی نصب شد. و  ۳۸میلیون یورو دیگر هزینه تجهیزات داریم که تامین این مقدار پول  کار سختی بود. که توانستیم بخشی از پول را با تسهیلاتی که از بانک ها گرفتیم تامین کنیم.

وی افزود : طبق تفاهم نامه ای که در هفته گذشته با شرکت چینی بسته شد قرار شد تمام تجهیزات ۳۸میلیون یوریی را برای پروژه تامین کنند که در حال حاضر ۶میلیون یورو از ۳۸ میلیون یورو در بندر در انتظار ترخیص است که تا دو ماه دیگر وارد پروژه میشود

زارع افزود : در این تفاهم نامه سازمان ایمیدرو به شرکت چینی  NFc تضمین داده است که اگر شرکت آلومینا نتوانست به تعهدات مالی خود مبنی بر باز پزداخت عمل کند خود سازمان ایمیدرو این پول را پرداخت بپردازد .

پایان خبر

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک