سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰/۲۳/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۳۰:۳۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۰ - اذان مغرب:۱۷:۱۲:۲۶
بجنورد
۱۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۷۸۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ساعت ۸:۳
مدیر طرح و برنامه معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی:

نبود منابع مکتوب از خلاهای عرصه تولیدات صنایع دستی کشور است

مدیر طرح و برنامه معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: نبود منابع مکتوب و پژوهشی از خلاهای موجود در عرصه تولیدات صنایع دستی کشور است.
نبود منابع مکتوب از خلاهای عرصه تولیدات صنایع دستی کشور است,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، حجت الله مرادخانی در جمع خبرنگاران در بجنود افزود: میزان تولید مکتوبات پژوهشی و انتشار کتاب در خصوص صنایع دستی ایران با میزان تولیدات هم خوانی ندارد.

وی ادامه داد: در همین راستا چهارتفام نامه با چهار دانشگاه مهم هنر کشور منعقد شده است تا فعالیت های پژوهشی بر روی صنایع دستی کشور انجام شود.

مرادخانی اظهار کرد: این معاونت محورهایی همچون چالش های موجود در حوزه تولید، بازرگانی و ترویج صنایع دستی را به این دانشگاه ها اعلام کرده و دانشجویان می توانند پایانه نامه های دانشجویی خود را در این حوزه ها تهیه کنند.

وی همچنین از اجرای برنامه اپلی کیشن زبردستان در کشور خبر داد و گفت: با اجرای این برنامه تمامی کارگاه های تولیدی بر روی نقشه گوگل قرار خواهند گرفت و هر گردشگر و یا مسافر در صورت سفر به یکی از استان‌ها به راحتی می تواند با رجوع به این برنامه مکان کارگاه تولیدی را پیدا کرده و امر خرید را انجام دهد.

مدیر طرح و برنامه معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: علاوه بر آن برای اینکه محصولات صنایع دستی ایران بتواند در بازارهای هدف خارجی حرف برای گفتن داشته باشد و تمایل برای خرید آن نیز وجود داشته باشد برنامه های مختلفی در حال اجراست که یکی از آن ها موضوع رتبه بندی و سنجش کارگاه های تولیدی است.

وی در خصوص صادرات این محصول با اشاره به اینکه یکی از مهمترین بازارهای محصولات صنایع دستی دست بافته های داری در کشور، عراق بوده است، گفت: اما بعد از حضور تروریست های داعش در این کشور، ایران این بازار را از دست داد.

وی افزود: در حال حاضر برنامه ریزی ها در حال انجام است تا بعد از پایان قائله داعش، این محصولات با قوت بیشتری به این کشور صادر شود.

علاوه بر آن در حال حاضر مطالعه برای صادرات این محصولات به برخی از کشورهای اروپایی در حال انجام است، ادامه داد: مذاکراتی با مدیران نمایشگاه های بزرگ همانند کشور ایتالیا انجام شده است تا ایران در این نمایشگاه نه به عنوان یک غرفه دار بلکه برای حضور در این بازارها با تکیه بر مطالعه حضور یابد.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک