سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰/۲۳/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۳۰:۳۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۰ - اذان مغرب:۱۷:۱۲:۲۶
بجنورد
۱۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۷۹۰۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ساعت ۳:۴۴

روس‌ها نیروگاه هرمزگان را کلنگ می‌زنند

وزیر نیرو از سفر نخست وزیر روسیه یا معاون وی، به منظور کلنگ زنی پروژه احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی توسط این کشور خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، حمید چیت چیان  شب گذشته در نشست مشترک با مدیران صنعت آب و برق استان هرمزگان عنوان کرد: یکی از مسائل مهم هرمزگان موضوع آب است و کارگروه تخصصی زیر نظر شورای عالی آب طرح شیرین کردن آب رودخانه های شور استان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: با توجه به خاک مستعد و آفتاب بسیار خوب می توان از این آب ها به صورت اقتصادی استفاده کرد.

چیت چیان خاطر نشان کرد: برنامه ریزی آب استان به صورت کامل تدوین شود و با توجه تقاضای بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش سد از این ظرفیت نیز استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه قسمت عمده آب شرب هرمزگان را باید با تاسیسات شیرین سازی و نمک زدایی تامین کنیم، افزود: باید اجرای طرح های آب شیرین کن به طور جدی در استان پیگیری شود تا بی نیاز از منابع آب دشت میناب شویم.

وزیر نیرو با بیان اینکه در زمینه برق امکان سرمایه گذاری وجود دارد، گفت: صنعت برق باید بتواند درآمد لازم را کسب کند که در این زمینه باید روی وصول مطالبات نه بالا رفتن نرخ آن متمرکز شد زیرا اگر مطالبات ۵۵۰ میلیاردی برق استان وصول شود کاملا چهره برق هرمزگان را تغییر خواهد داد.

وی از سفر نخست وزیر روسیه یا معاون وی به منظور کلنگ زنی پروژه احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگا واتی توسط این کشو خبر داد و گفت: از سرمایه گذاری روسیه برای نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی در سیریک استفاده خواهیم کرد و بزودی کلنگ آن زده خواهد شد و با احداث آن  یکی از مجهزترین نیروگاه های کشور در هرمزگان را خواهیم داشت.

چیت چیان خاطرنشان کرد: امکان سرمایه گذاری در بخش تولید که زمینه ساز توسعه صنعتی و رفاه مردم استان خواهد شد، موجود است.

وی با بیان اینکه وصول مطالبات برق استان یکی از ضروریات توسعه شبکه استان است، افزود: به موازات تلاشی که برای وصول مطالبات می شود سهم بیشتری را برای استان از این بخش اختصاص خواهیم داد.

این مقام مسئول با اشاره به سخنان نماینده مردم بندرعباس در مجلس در مورد جلوگیری از آسیب زیست محیطی با احداث آب شیرین کن، گفت: توجه به مسائل زیست محیطی در شیرین سازی آب دریا باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه با به کارگیری نیروهای بومی موافق هستیم، خاطرنشان کرد: از پیمانکاران و سرمایه گذاران بخش خصوصی اهمیت به این مهم را پیگیری و دنبال می کنیم.

وزیر نیرو اظهار کرد: اساس توسعه روی منابع انسانی است و اگر از نیروهای هر منطقه استفاده نشود توسعه نمی تواند پایداری لازم را داشته باشد.
 

وی در پایان با اشاره به وضعیت فاضلاب بندرعباس، بیان کرد: موضوع فاضلاب بندرعباس را به طور خاص پیگیری می کنیم و در برنامه ششم توجه به فاضلاب در مناطق ساحلی مورد توجه قرار گرفته است.
 
 
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک