سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۴/۲۴/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۲۰:۰۲ - اذان ظهر:۱۲:۳۸:۴۹ - اذان مغرب:۱۹:۴۳:۱۷
بجنورد
۲° c

آیا تمایل دارید در کانال اترک نیوز عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۸۴۰۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ساعت ۲۱:۵۲

علت اصلی تصادفات طی ۲۴ ساعت اخیر

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: عامل بیش از 70 درصد تصادفات 24 ساعت گذشته عدم توجه به جلو و سرعت و سبقت غیر مجاز بوده است.

به گزارش میزان، سردار تقی مهری با اشاره به حجم ترددها در معابر استان های زیارتی و سیاحتی گفت: برابر آخرین اطلاعات دریافتی حجم تردد ها در ورودی استان های خراسان رضوی و استان های شمالی از روز گذشته رو به افزایش گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه موج سفرهای نوروزی از 25 اسفند آغاز شده است گفت: خوشبختانه به دلیل توزیع سفرها گره ترافیکی در جاده ها نداشتیم اما پیش بینی می کنیم حجم سفرها طی امروز و فردا افزایش یابد.

رئیس پلیس راهور ناجا به تصادفات 24 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: 34 درصد علل تصادفات جرحی و فوتی شبانه روز گذشته عدم توجه به جلو، 20 درصد سرعت غیر مجاز و 20 درصد سبقت غیر مجاز بوده است.

مهری به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته طی 2 روز آینده بارش برف و باران در جاده های کشور افزایش می یابد که این روند در هفته اول تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت. لذا توصیه می کنیم رانندگان ضمن رعایت سرعت مطمئنه و قوانین و مقررات رانندگی حتما تجهیزات زمستانی، زنجیر چرخ و مواد غذایی خشک را به همراه داشته باشند و پیش از سفر باک خودروی خود را پر کنند.

وی تصریح کرد: پلیس راهور با تمام توان و ظرفیت خود در جاده ها مستقر شده و نسبت به روان سازی بار ترافیکی اقدام می کند.

رئیس پلیس راهور ناجا در پایان گفت: شهروندان می توانند برای دریافت آخرین وضعیت جوی و ترافیکی ضمن مراجعه به سایت راهور 120 از طریق شماره تلفن 88255555 و سایر سامانه های ارتباطی پلیس راهور ناجا استفاده کنند
 
اشتراک گذاری :

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک