پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۶/۲۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۲۸:۰۸ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۲۸ - اذان مغرب:۲۰:۲۶:۵۵
بجنورد
۲۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۸۶۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ساعت ۴:۱۰

۱۸۰ یمنی قربانی وبا شدند

تهران - ایرنا - در حالی که منابع یمنی از اعلام وضعیت اضطراری در صنعا به دلیل شیوع وبا خبر دادند، کمیته بین المللی صلیب سرخ روز دوشنبه اعلام کرد که این بیماری، جان 180 شهروند یمنی را گرفته است.

            180 یمنی قربانی وبا شدند,

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ بار دیگر نسبت به گسترش شیوع وبا در این کشور هشدار داد.
این در حالی است که«دومینیک ستیلهارت» مدیر امداد رسانی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ روز گذشته اعلام کرد که از 7 اردیبهشت (27 آوریل) تا روز گذشته (یکشنبه) 115 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند و بیش از 8500 نفر نیز به این بیماری مبتلا هستند.
این برای دومین بار است که وبا طی کمتر از 2 سال در یمن به عنوان فقیرترین کشور شبه جزیره عربی شیوع پیدا می‌کند که علت اصلی آن حمله‌های ویرانگر جنگده‌های سعودی – آمریکایی به مراکز بهداشتی و بیمارستانی یمن و نابودی زیر ساخت‌های این کشور است.
در همین راستا شهردار صنعا با اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت یمن از سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی خواست که به مقام‌های محلی برای مقابله با وبا در این شهر کمک کنند.
«امین جمعان» شهردار صنعا روز گذشته (یکشنبه) با تاکید براینکه صنعا با فاجعه بهداشتی و درمانی مواجه شده و در خطر جدی قرار دارد، خواستار تمرکز و یکپارچگی فعالیت‌های ملی برای کمک به مهار فاجعه و جلوگیری از مرگ مردم براثر وبا شد.
یمن فقیرترین کشور شبه جزیره عربی از فروردین ماه 1394در معرض جنگ گسترده و همه جانبه‌ای از سوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان قرار گرفته است. جنگی که تنها قربانیان آن شهروندان و زنان و کودکان یمنی هستند و تاکنون نتیجه ای جز ویرانی زیر ساخت‌ها و کشته یا آواره شدن هزاران یمنی در پی نداشته است.
بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی استان یمن در این چند سال بارهابه وسیله جنگنده‌های سعودی مورد حمله قرار گرفته‌اند که این حملات با بی توجهی نهادهای بین المللی مواجه شده است.
خاورم**9329*شبس*1613* مترجم: ندا بهبودی*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک