شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - ۶/۲۳/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۲۸:۴۰ - اذان ظهر:۱۲:۴۲:۵۴ - اذان مغرب:۲۰:۲۷:۱۷
بجنورد
۲۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۸۶۵۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ - ساعت ۲۳:۵۸

کویت: گفتگو اساس رفع اختلافات کشورهای حوزه خلیج فارس با ایران است

معاون وزیر امور خارجه کویت با اعلام اینکه گفتگو اساس رفع اختلافات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با ایران است نسبت به پیشرفت این گفتگو ابراز امیدواری کرد.
کویت: گفتگو اساس رفع اختلافات کشورهای حوزه خلیج فارس با ایران است,

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، «خالد الجارالله» معاون وزیر امور خارجه کویت روز دوشنبه در خصوص گفتگوی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با ایران ابراز امیدواری کرد که این گفتگوها به عقب بازنگردد و از مرحله اول فراتر رفته و به مراحل پیشرفته تر برسد.

الجارالله گفت: «ما همچنان معتقدیم که گفتگو اساس رفع اختلافات موجود با ایران است و همچنان تاکید می کنیم که این گفتگو مشروط به رعایت مبانی اساسی از جمله عدم دخالت در امور داخلی، احترام گذاشتن به حاکمیت کشورها و توجه به حسن همجواری است».

وی در خصوص عدم دعوت از ایران برای شرکت در نشست سران اسلامی-آمریکایی که قرار است در ریاض برگزار شود و اینکه آیا این امر به معنای ارسال پیامی به ایران است هم مدعی شد که سفر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پیامی در خصوص همبستگی این ائتلاف و توان آن برای مقابله با چالش ها است.

معاون وزیر امور خارجه کویت از سوی دیگر بر آمادگی این کشور برای میزبانی از طرف های یمنی در صورت وجود طرحی نهایی برای پایان دادن به بحران این کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به میزبانی کویت از مذاکرات قبلی صلح یمن در طول سه ماه بر پایبندی کویت به حل اوضاع یمن تاکید کرد.

این اظهارات معاون وزیر خارجه کویت همزمان با تحرکات «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن برای ازسرگیری مذاکرات صلح این کشور طی مرحله آینده و با هدف دستیابی به راهکاری که به بحران دو ساله این کشور پایان می دهد، صورت می گیرد.
 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک