دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۴/۲۲/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۲۱:۳۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۰۰ - اذان مغرب:۱۹:۴۲:۲۰
بجنورد
۲° c

آیا تمایل دارید در کانال اترک نیوز عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۷۸۶۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۲۹ - ساعت ۱۴:۲۸
رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی اعلام کرد:

جریان خرید و فروش رای در برخی از شعبات اخذ رای خراسان شمالی

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی از جریان تخلف خرید و فروش رای در برخی از شعبات اخذ رای خراسان شمالی خبر داد و گفت: گزارش تخلفات صورت گرفته، پیگیری و رصد شده اند.
جریان خرید و فروش رای در برخی از شعبات اخذ رای خراسان شمالی,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، محمد تقی ایرانی، رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در جریان رای گیری، در برخی از شعبات اخذ رای شهرستان های بجنورد و شیروان پیشنهادات خرید و فروش رای گزارش شد که بیشترین تخلفات مربوط به نامزدهای شوراها و برخی نیز در زمینه ریاست جمهوری بوده اند.

ایرانی تصریح کرد: دادستان، نیروی انتظامی و فرمانداری های دو شهرستان برای رسیدگی به این موضوع ورود کرده اند.

وی یادآور شد: تخلفاتی که محرز شوند بر فرآبند تایید و یا سلب عضویت نامزدهای منتخب شده، اعمال خواهد شد.

وی همچنین درباره تحویل شناسنامه و کارت ملی زلزله زدگان شهرستان بجنورد که از سوی جمعیت هلال احمر استان برای تحویل چادرهای اسکان به آنان گرفته شده بود نیز اظهار کرد: روز گذشته تمامی شناسنامه ها و کارت های ملی اخذ شده از سوی هلال احمر به زلزله زدگان تحویل شد تا آنان بتوانند در رای گیری امروز شرکت کنند.

ایرانی همچنین با اشاره به اینکه مهلت قانونی رای دهی امروز تا ساعت شش عصر است، گفت: توصیه می کنم که در فرصت قانونی به پای صندوق های رای روند.

وی افزود: احتمال تمدید مهلت رای دهی نیز وجود دارد.

وی در بخشی دیگر از سخن خود با تاکید بر این نکته که انتخابات امروز تا به این لحظه در فضایی کاملا امن و بدور از چالش و درگیری به پیش رفته است، درباره بروز نزاع در روستاهای قتلیش و ایزمان نیز اظهار کرد: امروز این نزاع در این روستاها به علت اختلاف بر سر مراتع رخ داد که هیچ ربطی به انتخابات نداشت.

وی همچنین درباره عدم ثبت کد 541 یک نامزد شورای شهر بجنورد در سیستم ثبت الکترونیکی اخذ رای در نخستین ساعت رای گیری امروز نیز عنوان کرد: پس از اینکه این نامزد در آخرین ساعات مهلت قانونی برای تبلیغات از سوی هیات نظارت مرکزی کشور تایید شده بود اما ثبت کد او در سیستم الکترونیکی تست نشده بود به همین علت امروز این اختلال در نخستین ساعت رای گیری شهر بجنورد رخ داد که البته رفع شد.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی افزود: آنانیکه در نخستین ساعت رای دادند و یکی از منتخبان رای دهی آنان کد 541 بود و کد این نامزد در هنگام رای دهی در سیستم ثبت نشده بود، این رای دهندگان دوباره نمی توانند به این نامزد رای دهند.

ایرانی یادآور شد: در استان از ساعت هشت صیح تا ساعت 11:30 دقیقه امروز 27 هزار نفر در پای صندوق های رای حضور یافتند و رای خود را در صندوق های رای انداختند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری :

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک