دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۴/۲۲/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۲۱:۳۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۹:۰۰ - اذان مغرب:۱۹:۴۲:۲۰
بجنورد
۲° c

آیا تمایل دارید در کانال اترک نیوز عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۷۸۶۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۲۹ - ساعت ۱۵:۴۱
امام جمعه بجنورد:

امنیت انتخابات و رعایت انظباط پس از آن ضروری است

امام جمعه بجنورد و نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی بر ضرورت رعایت امنیت و انظباط در انتخابات تاکید کرد.
امنیت انتخابات و رعایت انظباط پس از آن ضروری است,

به گزارش عصر اترک، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد در خطبه های نماز جمعه این هفته در محل مصلی امام خمینی(ره) بجنورد گفت: رعایت انظباط پس از انتخابات بسیار مهم است.

حجت الاسلام یعقوبی اظهارکرد: کسی که رای میآورد رئیس جمهور همه مردم است و نامزدهای دیگر شهروند معمولی هستند و باید همچون انتخابات سال 92 به منتخب مردم تبریک بگویند.

وی تاکید کرد: رقابت ها پس از انتخابات باید به رفاقت تبدیل شوند و کسانی که با سلایق مختلف تا امروز با یکدیگر به رقابت پرداختند بعد از انتخابات به دیدار هم بروند و به فرد پیروز تبریک بگویند.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری گفت: بازنده و برنده در انتخابات نداریم و در حقیقت مردم پیروز واقعی میدان انتخابات هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه امروز روز آزمون سیاسی و دینی است افزود: تقوای امروز تقوای سیاسی است، دست اندرکاران انتخابات تمام مراحل این مهم را با تقوا و رعایت قانون همراه کنند و نباید حتی یک رای نیز از رده خارج شود.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره برخی شنیده‌ها که در برخی از ادارات و مدارس شخص را مجبور به رای دادن به شخص مورد نظرشان می‌کنند، اضافه کرد: این شنیده ها حاکی از آن است که برخی ملت را می‌ترسانند که اگر به فلانی رای ندهید، از بودجه و اعتبارات بی‌‍بهره می‌شوید.

وی تاکید کرد: انتخابات تشریفات نیست بلکه وظیفه و تکلیف سیاسی است و همه باهم باید در این حماسه حضور پیدا کنیم چراکه اسلام تماشاگر نمی خواهد.

امام جمعه بجنورد در ادامه با اشاره به وقوع زلزله و خسارت های ناشی از آن طی هفته گذشته گفت: بعد از عبور از این حادثه سیاسی به حادثه طبیعی بپردازیم و خسارت دیدگان را سرو سامان دهیم.

وی در پایان به سفر قریب الوقوع ترامپ به عربستان و جلسه با سران کشورهای حاشیه خلیج فارس اشاره کرد و این سفر را توطئه ای برای ایران اسلامی دانست.

وی تاکید کرد: استکبار وقتی در یمن ، سوریه و عراق ناکام ماند می خواهد هسته مقاومت را کمرنگ کند و وزارت امور خارجه باید دیپلماسی خارجی را فعال کند و موضع گیری های درستی در برابر این اقدامات داشته باشد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری :

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک