پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۴۶ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۳۲ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۱۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۰۷۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ساعت ۳:۸
در گفتگو با کارشناس مسائل زنان؛

سخت‌گیری خانواده‌ها و گرایش به فضای مجازی عامل افزایش سن ازدواج دختران در شهرستان راز و جرگلان

کارشناس مسائل زنان گفت: یکی از بارزترین دلایل بالا رفتن سن ازدواج دختران در شهرستان راز و جرگلان سخت گیری های خانواده است.
سخت‌گیری خانواده‌ها و گرایش به فضای مجازی عامل افزایش سن ازدواج دختران در شهرستان راز و جرگلان,

به گزارش عصراترک؛ تهمینه شاکری کارشناس مسائل زنان وازدواج در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رازو جرگلان؛ گفت:  یکی از بارزترین دلایل بالا رفتن سن ازدواج دختران در شهرستان راز و جرگلان راسخت گیری های خود و خانواده دانست و گفت: در سنین پایین،زمانی که در اوج جوانی و نشاط و غرور به سر می بردند با سخت گیری های بی مورد خود و خانواده منجر به از دست دادن خاستگار می شوند.

وی افزود : در بسیاری از موارد شخص مورد نظر با هیچ یک از معیارهای آنها مناسب نبوده البته مشکلات مالی و کاری نیز دخیل بوده و بسیاری از دختران ما منتظر رسمی شدن در حیطه کاری یا پیدا کردن یک کار خوب هستند که تاکنون این امر محقق نشده و نه تنها در محیط کاری رسمی نشده اند بلکه در امر ازدواج اکنون به مشکل برخورده اند.

وی در ادامه تصریح کرد : حال با وجود سخت گیری های کاری و مالی اکنون دیگر سن ازدواج برای دختران ما بالا رفته و شخص مورد نظر از لحاظ سنی از آنها کوچکتر است که این از لحاظ روانشناسی بعدها برای آنها مشکل ساز خواهد شد و همچنین ممکن است از لحاظ معنویات و مذهبیات با دختران ما هیچ سنخیتی نداشته باشد .

شاکری با بیان اینکه ،یکی دیگراز عواملی که منجربه بالارفتن سن ازدواج شده درعصرحاضرفضای مجازی است،افزود: فضای مجازی و تکنولوژی با اینکه باعث پیشرفت ما شده و بسیاری از کارهایمان راتسریع کرده اما آفاتی هم دارد.

وی در ادامه بیان داشت: متاسفانه جوانان به دلیل استفاده نادرست ازاین فضا هرروزه به خود و خانواده و اجتماع لطمه واردمی کنند.

وی اظهار داشت: جوانان با اطلاعات غلط و سرک کشیدن در سایت های غیرمعتبر نامشروع اوقات خودرا پرکرده و از دستورالعمل های نادرست آن در زندگی روزمره خود استفاده می کنند که این باورهای نادرست و کاذب باعث تنوع طلبی آنها شده و باعث می شود آنها را حتی از ازدواج به هنگام بازدارد.

انتهای پیام/ نارمی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک