پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲/۱۹/۲۰۲۰ | اذان صبح:۰۴:۵۹:۴۶ - اذان ظهر:۱۱:۵۴:۳۲ - اذان مغرب:۱۷:۴۲:۱۹

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۱۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۲ - ساعت ۰:۴۳
در محروم ترین شهرستان خراسان شمالی رخ می دهد؛

جان هایی که به علت نبود امکانات درمانگاهی، از دست می روند

عضو شورای شهر راز گفت: با توجه به اینکه در شهرستان راز و جرگلان سه درمانگاه در سه بخش این شهرستان فعال است، با این وجود، هر ساله در این شهرستان شاهد فوت عده ای از مصدومان و بیماران به علت نبود امکانات و پزشک متخصص در این درمانگاه ها هستیم.
جان هایی که به علت نبود امکانات درمانگاهی، از دست می روند,

سید حاتم حاتمی، عضو شورای شهر راز در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک با اشاره به جمعیت 70 هزار نفری شهرستان راز و جرگلان، اظهار کرد: در این شهرستان یک درمانگاه در شهر غلامان، یک درمانگاه در شهر راز و یک درمانگاه در بخش جرگلان فعال هستند اما این درمانگاه ها فاقد امکانات درمانی و استقرار پزشک متخصص هستند.

 

حاتمی افزود: در 12 کیلومتری شهر راز نیز مرکز اورژانس این شهرستان مستقر است که آن نیز فاقد تجهیزات لازم پزشکی است.

 

وی یادآور شد: حتی این شهرستان فاقد داروخانه شبانه روزی است.

 

حاتمی با انتقاد از وضعیت نامساعد خدمات درمانی و درمانگاهی در این شهرستان، عنوان کرد: حدود سه روز قبل در شهر راز یک نوجوان 16 ساله ( تنها فرزند خانواده ) و در منطقه جرگلان نیز دو جوان بر اثر تصادف مصدوم شدند که آنان به علت عدم حضور به موقع اورژانس همچنین امکانات ضعیف درمانی و پزشکی شهر راز فوت کردند و این اتفاق هر ساله در این شهرستان تکرار می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: سال ها است که اجرای پروژه یک بیمارستان در این شهرستان به علت برخی از اختلاف نظرها بلاتکلیف باقی مانده است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته اعضای پیشین شورای شهر راز، معتمدان این شهرستان، نمایندگان مردم این شهرستان در مجلس بارها و بارها برای رسیدگی و حل این مشکل بسیار مهم شهرستان راز و جرگلان با وزیر بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و دیگر مسئولان استان مکاتبه داشته اند و به نتیجه نرسیده اند، افزود: با این وجود، اخیرا نیز بسیاری از اهالی این شهرستان طوماری را امضا و برای وزیر بهداشت ارسال کردند تا برای رفع این مشکل اقدامی انجام دهد.

 

افزون بر این، عضو شورای شهر راز در بخشی دیگر از سخن خود احداث جاده ای از مسیر منطقه شیرین دره به شهر راز را از دیگر قول های پیشین مسئولان به اهالی این شهرستان عنوان کرد و گفت: تیغ جاده سازی مسیر حد فاصل منطقه شیرین دره به شهر راز انجام شده اما باقی کار برای اجرای جاده سازی متوقف مانده است.

 

حاتمی خاطر نشان کرد: درصورتیکه این جاده ساخته شود، طی مسیر بجنورد به شهر راز از 115 کیلومتربه 90 کیلو متر می رسد و مردم این شهرستان از پیچ و خم های جاده کنونی نجات پیدا می کنند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک