دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۵/۲۰/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۴۲:۲۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۱۶ - اذان مغرب:۲۰:۰۸:۳۴
بجنورد
۱۳° c

آیا تمایل دارید در کانال اترک نیوز عضو شوید؟

سرویس یاداشت | کد خبر: ۲۷۹۱۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ - ساعت ۱۱:۳۷
یادداشت؛

آقای مسئول، قلم هایی که از زبان مردم می نویسند را بی پاسخ نگذاریم/ بیگانه بودن برخی نمایندگان مجلس استان با رسانه

نقش خبرنگاران و رسالت اصحاب قلم در روشنگری جامعه اهمیت بسزایی دارد و رسانه ها بعنوان یکی از ارکان پیشرفت و توسعه پایدار کشور محسوب می شوند اما برخی از مسئولان استان با رسانه بیگانه اند.
آقای مسئول، قلم هایی که از زبان مردم می نویسند را بی پاسخ نگذاریم/ بیگانه بودن برخی نمایندگان مجلس استان با رسانه,

امروزه لزوم پاسخگویی مسئولان و بخصوص نمایندگان مجلس که به عنوان نماینده از طرف مردم استان در مجلس حضور دارند به افکار عمومی بر کسی پوشیده نیست و در این میان رسانه های گروهی در عصر ارتباطات به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مدیران دولتی نقش بسزایی را ایفا می کنند که باید مدیران و مسئولان علاوه بر اهمیت ویژه به مقوله خبر، همکاری و تعامل را با رسانه ها برای انعکاس و حل مشکلات داشته باشند.
مردم برای گرفتن پاسخ از مسئولان نیازمند نماینده است، در دنیای امروز رسانه ها این مسئولیت مهم را به عهده دارند.
با توجه به ضرورت اطلاع رسانی و انعکاس مشکلات مردم و مطالبات آنها، پاسخگویی مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی امری ضروری است تا زمینه های جلب رضایت شهروندان فراهم شود.
مسئولان استان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی باید توجه داشته باشند که اطلاع رسانی دقیق و رفع ابهامات برخی مسائل موجب ایجاد اعتماد بین مردم و مسئولان می شود .
مقام معظم رهبری هم بارها در سخنان خود پیرامون ضرورت پاسخگویی مدیران فرموده است:مسئول در جمهوری اسلامی عملکرد خودش را به طور واضح در اختیار مردم قرار بدهد.از نظر من، هیچ کس مصونیت آهنین ندارد. همه در مقابل قانون و مسؤولیتهای خودشان پاسخگو هستند و باید جواب  مردم را بدهند.
پروژه پالایشگاه کالیمانی یکی از نمونه هایی است که مسئولان استان حاضر به پاسخگویی در خصوص ابهامات این پروژه نیستند.
آبان ماه سال گذشته خبر کلنگ زنی پالایشگاه 100 هزار بشکه ای نفت در کالیمانی شهرستان مانه و سملقان با حضور مسئولان استان و برخی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در رسانه ها منتشر شد و اعلام نمودند سرمایه گذار این پروژه کاملا خارجی است همچنین افراد زیادی برای استخدام در این پالایشگاه ثبت نام کردند.
چندین روز گذشته مديركل دفتر سرمايه گذاري خارجي سازمان سرمايه گذاري و كمك هاي اقتصادي ايران اعلام نمود مجوز سرمایه گذاری خارجی پالایشگاه نفت کالیمانی مانه و سملقان که آذر ماه سال گذشته صادر شده بود، باطل شد.
ابهامات زیای از جمله دستگیری مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری این پروژه ، دلیل ابطال مجوز سرمایه گذاری خارجی، متضرر شدن پیمانکاران این پروژه و همچنین اینکه گفته می شود شرکت های سرمایه گذار خارجی این پروژه وجود خارجی ندارند و خیلی از ابهامات دیگر که نه نمایندگان مجلس استان و نه مسئولان استان حاضر به پاسخگویی آنها نیستند.
 امروزه هیچ خبری را نمی شود پنهان کرد چون مردم بلافاصله در جریان اخبار روز استان قرار می گیرند در این زمینه مسئولان استان هم باید به افکار عمومی در خصوص ابهامات وارده برخی مسائل ماننده پروژه کالیمانی پاسخ بدهند.

انتهای پیام/ قربانی

اشتراک گذاری :

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک