سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۷/۱۶/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۴۶:۴۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۵۱ - اذان مغرب:۲۰:۲۱:۴۹
بجنورد
۲۶° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۲۷۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ - ساعت ۱۳:۱۶
مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی خبر داد:

چناران شهر- اسفیدان؛ خط جدید گردشگری خراسان شمالی/بهره برداری از ۵ پروژه گردشگری استان در هفته دولت

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با تاکید بر ضرورت تغییر رویکرد گردشگری در خراسان شمالی از سنتی به مدرن، گفت: هدایت گردشگران برای اقامت و تفریح از چناران شهر به اسفیدان، خط جدید گردشگری استان با این تغییر رویکرد خواهد بود.
 چناران شهر- اسفیدان؛ خط جدید گردشگری خراسان شمالی/بهره برداری از 5 پروژه گردشگری استان در هفته دولت,

به گزارش عصر اترک، محمد سویدانلویی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنابر آمار اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان طی سال گذشته 26 میلیون نفر و در چهار ماه نخست امسال نیز 10 میلیون و 824 هزار و 471 نفر از جاده های استان تردد کردند.
سویدانلویی عنوان کرد: در چهار ماه نخست امسال یک میلیون و 694 هزار و 849 نفر از مراکز تفریحی و گردشگری استان بازدید کردند که این آمار گویای آن است که 17 درصد از مسافران عبوری از استان از مراکز تفریحی و گردشگری استان بازدید کردند.
وی با تصریح بر این مطلب که رویکرد گردشگری استان باید از سنتی به مدرن تغییر کند، گفت: برای این تغییر رویکرد می بایست مسیرهای جدید گردشگری را شناسایی و تعریف کنیم.
به گفته وی، در همین راستا، چناران شهر به اسفیدان مسیر جدید گردشگری ای است که تعریف شده که در صورت اخذ مصوبه شورای برنامه ریزی استان، این مسیر جدید گردشگری پذیرای مسافران در استان خواهد شد.
افزون بر این، سویدانلویی عنوان کرد: در راستای تقویت گردشگری مذهبی استان نیز در سال جاری 30 بقاع و امام زاده میراثی استان نیز مرمت و احیا خواهند شد.
وی به 11 کاروان سرای مسیر جاده ابریشم جرجان به نیشابور نیز اشاره کرد و گفت: هشت کاروان سرای شاخص این مسیر در خراسان شمالی قرار دارند که مرمت و احیای سه کاروان سرای از میان آنها شامل رباط قره بیل، رباط عشق و رباط قلی امسال انجام خواهند شد.
وی در ادامه به پرونده های تشکیل شده در حوزه آثار و بناهای تاریخی نیز اشاره داشت و گفت: این اداره کل از سال 93 تا پایان تیر ماه امسال 150 شکایت از متعرضان به آثار فرهنگی و تاریخی استان را به دادگاه معرفی کرد که در همین راستا 320 نفر دستگیر شدند.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی افزود: موضوع این پرونده ها در زمینه های حفاری های غیر مجاز، کشف دستگاه های فلزیاب، ساخت و سازهای غیر مجاز، تخریب آثار فرهنگی و تاریخی بوده اند.
وی درباره کاوش های باستان شناسی نیز اظهار کرد: طی چهار سال گذشته پنج کاوش باستان شناسی در استان انجام شده اند و در حال حاضر نیز دو کاوش در حال انجام است.
وی خاطر نشان کرد: در تابستان امسال نیز دو هیات باستان شناسی از کشورهای چین و آلمان با حضور در استان مطالعات باستان شناسی اشان را انجام خواهند داد.
سویدانلویی در خاتمه از بهره برداری پنج پروژه شامل ساماندهی سرچشمه شوقان در شهرستان جاجرم، سفره خانه مهان، یک واحد بوم گردی در راز و جرگلان، دو واحد خدمات رفاهی در تنگه گزی و کویر شهرستان جاجرم در هفته دولت امسال خبر داد.
انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک