دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۵/۲۰/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۴۲:۲۹ - اذان ظهر:۱۲:۳۷:۱۶ - اذان مغرب:۲۰:۰۸:۳۴
بجنورد
۱۳° c

آیا تمایل دارید در کانال اترک نیوز عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۲۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ - ساعت ۱۴:۳۱
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

محکم از استاندار حمایت خواهم کرد/کابینه دولت دوازدهم قوی تر از دولت یازدهم است/آمریکا منزوی شده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان این که کابینه دولت دوازدهم قوی تر از دولت یازدهم است ولی عالی نیست،گفت: دولت باید در حوزه اقتصاد و وزارت خارجه قوی تر وارد شود.
محکم از استاندار حمایت خواهم کرد/کابینه دولت دوازدهم قوی تر از دولت یازدهم است/آمریکا منزوی شده است,

به گزارش خبرنگار عصراترک،دکتر علی قربانی در نشست مطبوعاتی خبرنگاران استان در پاسخ به سوال خبرنگار عصراترک بابیان این که اعلام کرده بودید تداوم و پایداری بیمه سلامت نیازمند تجمیع بیمه ها است،گفت: 243 نماینده مجلس طی مکاتبه با ریاست جمهوری از طرح تحول سلامت حمایت کردند.

 

وی با اعلام حمایت جدی از طرح تحول سلامت در کشور،اظهار کرد:  این طرح توانسته در کشور تاثیرات بسیار مهمی به همراه داشته باشد.

 

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح تحول سلامت بیش از 109 میلیون ویزیت،یک ونیم میلیون زایمان و 23 میلیون بیمار در بیمارستان های کشور بستری شده است.

 

وی با بیان این که بسیاری از مشکلات بخش بهداشت با اجرای طرح تحول سلامت حل شده است،گفت: در این راستا در استان خراسان شمالی بیش از 570 تخت بیمارستانی احداث شده است در حالی که کل تخت های بیمارستانی ما در استان به 700 تخت هم نمی رسد.

 

وی از تحویل 25 آمبولانس به بیمارستان های استان در آینده خبر داد وگفت: در طرح تحول سلامت هنوز مشکلات زیادی باقی مانده است.

وی مشکل حال حاضر کشور رادر ست اجرا نشدن طرح هدفمندی یارانه ها اعلام کرد که بایستی در جای درست خود هزینه شود.

 

قربانی افزود: بخشی از یارانه ها باید برای اقشار محروم،تولید،آموزش  و بهداشت هزینه شود و براین اساس طبق اعلام  وزیر کشور در صدد راه اندازی سه نوع بیمه در کشور برای فقرا و مستضعفان،کارمندان و ثروت مندان هستیم .

 

وی افزود:  مشکل اصلی اجرای طرح تحول  سلامت، ایجاد منابع پایداری است چراکه هم اکنون این طرح با کمبود و کسری زیاد

 مواجه شده است.

 

وی مشکل دیگر را شمار بیمه های متفاوت در کشور یاد کرد که در اختیار وزرات بهداشت نیستند.

 

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در ادامه بابیان اینکه تا زمانی استاندار در خراسان شمالی فعالیت می کند ما محکم از او حمایت خواهیم کرد،گفت: به عنوان نماینده اصلاح طلب بر مواضع اصلاح طلبان شفاف و قاطع پافشاری خواهم کرد.

 

قربانی باتاکید بر این که قسم یاد کردیم در مجلس که در راستای قانون اساسی و دولت حرکت کنیم بنده نیز در چارچوپ نظام حرکت خواهم کرد وهیچ گاه ساختار شکنی در چارچوب نظام نخواهم کرد.

 

نماینده مردم بجنورد،مانه سملقان،گرمه وجاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی  در رابطه با کابینه جدید دولت دوازدهم گفت: تیم اقتصادی دولت جدید نسبت به دولت یازدهم بهتر شده ولی عالی نیست می توانست بهتر ازاین ها باشد.

 

وی افزود: تیم کابینه دولت دوازدهم باید به ویژه  از لحاظ اقتصادی قوی باشد و در حوزه معاونت وزارت خارجه نیز قوی تر واردشود.

 

قربانی با بیان این که در حال حاضر باید از ترامپ، رئیس جمهور آمریکا فاصله گرفت،اظهار داشت: باید آمریکا را درگیر کشور چین ،کره شمالی و روسیه کرد تا با کشور ما کاری نداشته باشد.

 

وی افزود: ایران توانسته آمریکا را منزوی کند حتی اروپا و رفقای دیرین آمریکا مانند انگلیس از آمریکا فاصله گرفتند.

 

وی با تاکید براینکه در مسئله برجام ما شروع کننده نقض برجام نباشیم متذکر شد:در بحث برجام کشور جمهوری اسلامی ایران نباید بهانه به دست آمریکا دهد .

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری :

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک