سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۷/۱۶/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۳:۴۶:۴۵ - اذان ظهر:۱۲:۴۶:۵۱ - اذان مغرب:۲۰:۲۱:۴۹
بجنورد
۲۶° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۲۷۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ - ساعت ۶:۵۰
خبر خوش برای هنرمندان صنایع دستی؛

ساخت محل‌های برای &#۱۷۱;زندگی و کار&#۱۸۷; همزمان

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور از احداث «نواحی صنایع‌دستی» با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی و با هدف حمایت هر چه بیشتر از صنایع خُرد خبر داد.
 ساخت محل‌های برای «زندگی و کار» همزمان ,

به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهمن نامور‌مطلق همزمان با روز حمایت از صنایع کوچک، اظهار داشت: «نواحی صنایع‌دستی“ شکل کوچک‌تری از شهرک‌های صنعتی است که در کنار دیگر اقدامات حمایتی از هنرمندان صنایع‌دستی، افتتاح خواهد شد.

وی افزود: صنایع خرد یا همان صنایع‌ کوچک درحقیقت صنایعی هستند که یک تا 10 نفر در آن مشغول‌به‌فعالیت‌اند و بخش زیادی از فعالیت‌های صنایع‌دستی مربوط به صنایع خرد است، به‌گونه‌ای که می‌توان گفت صنایع‌دستی جلوه‌ای از صنایع خرد و کوچک در کشور است.

نامور‌مطلق اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات تولید‌کنندگان صنایع‌دستی به‌عنوان صنایع خرد بازاریابی برای محصولات و فروش آنهاست که البته در این خصوص شبکه فروش ”زبردستان“ راه‌اندازی شده و در کنار آن احداث ”نواحی صنایع‌دستی“ می‌تواند به فروش محصولات صنایع‌دستی کمک کند.

وی در ادامه به تشریح ارتباط صنایع خرد با سبک زندگی اشاره کرد و افزود: صنایع خرد، که بخش زیادی از آن در صنایع‌دستی تعریف می‌شود، به‌گونه‌ای طراحی شده که فرد هم کار می‌کند هم زندگی؛ چراکه آن که در صنایع خرد مشغول فعالیت است، برخلاف کسی که در صنایع بزرگ مشغول است، خویش‌کافرماست و می‌تواند به مسائل مرتبط با زندگی‌اش برسد.

به گزارش میراث فرهنگی، نامور‌مطلق گفت: برای مثال، خانم خانه‌داری که در صنایع‌دستی مشغول فعالیت است می‌تواند، علاوه‌بر رسیدگی به نقش مادری خود در کنار اعضای خانواده، در این صنایع نیز فعالیت داشته باشد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ادامه گفت: خلاقیت، نوآوری و حفظ خانواده و روابط اجتماعی از مهم‌ترین خصوصیات فعالیت در صنایع خرد از جمله صنایع‌دستی است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت در صنایع خرد ازجمله صنایع‌دستی می‌تواند به انتقال تجربیات به نسل‌های بعدی، حفظ روابط خانوادگی و استحکام روابط اجتماعی کمک کند و پیش‌بینی می‌شود که آینده بهتری در انتظار صنایع خرد باشد و در آینده صنایع خرد جایگاه بهتری بیابند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک