سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰/۱۶/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۲۹:۴۱ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۹ - اذان مغرب:۱۷:۱۳:۴۰
بجنورد
۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۴۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۲۸ - ساعت ۴:۱۸
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مانه و سملقان:

افزایش سقف تسهیلات بانکی در حوزه مشاغل خانگی/مانه و سملقان رتبه اول ایجاد اشتغال در استان

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مانه و سملقان گفت: در سال 96 سقف تسهیلات بانکی قرض الحسنه به مشاغل خانگی از 5 به 10 میلیون تومان و مشاغل پشتیبان نیز از 35 به 50 میلیون تومان افزایش یافت.
افزایش سقف تسهیلات بانکی در حوزه مشاغل خانگی/مانه و سملقان رتبه اول ایجاد اشتغال در استان,

به گزارش عصر اترک به نقل از  پایگاه خبری آشخانه، کاویانی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مانه و سملقان  در جلسه کارگروه ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اظهار کرد: شهرستان مانه و سملقان سال گذشته در حوزه اشتغال رتبه اول استان را در سامانه رصد کسب کرد.

 

وی  افزود: تسهیلات بانکی به صورت قرض الحسنه در حوزه مشاغل خانگی به متقاضیان اعم از کارآفرینان، دارندگان مجوز فعالیت های پشتیبانی و افراد مستقل که طرح آن ها منطبق با ظرفیت های استان و مورد تایید دستگاه های اجرایی زیربط باشد، اعطا می شود.

 

کاویانی از افزایش سهمیه اعتبارات مشاغل خانگی و تسهیلات بانکی قرض الحسنه  در استان از 5/5 میلیارد تومان به 20 میلیارد تومان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: سهمیه اعتبارات مشاغل خانگی به سه بانک صادرات، تجارت و سپه ابلاغ شده است.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مانه و سملقان از ثبت هزار فرصت شغلی در زمینه مشاغل خانگی در شهرستان و کسب رتبه اول در استان در سال 95 خبر داد و با اشاره تفصیلی به ایجاد اشتغال توسط دیگر دستگاه های دولتی، اظهار کرد: در سال 96 در حوزه ایجاد اشتغال مشاغل خانگی اداره بهزیستی 25 شغل، حمل و نقل پایانه ها 9 شغل، اداره کمیته امداد امام (ره) 32 شغل، اداره صنعت و معدن وتجارت 36 شغل، اداره جهاد کشاورزی 39 شغل، اداره مراتع، جنگل و آبخیزداری 45 شغل، اداره شبکه بهداشت و علوم  پزشکی 24 شغل، صندوق مهر کارآفرین 54 شغل و شرکت گاز 10 شغل که در مجموع 274 عنوان شغلی در شهرستان در سامانه رصد ثبت شده است.

 

رسول جهاندوست معاون فرماندار مانه و سملقان نیز در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تاکید بر حضور موثر و فعال مسئولین در برنامه های محوری شهرستان و هم چنین تسلیت ایام محرم حسینی، در رابطه با موضوع جلسه بیان کرد: افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری از ابعاد مهم در همه دولت ها بوده و برای افزایش اشتغال به ویژه جوانان در تلاش هستیم.

 

جهاندوست وجود هفده فاکتور در یک فرایند مطلوب و نیز سه ضلع سرمایه، منابع و بازاریابی را در ایجاد اشتغال پایدار موثر دانست و علاوه بر تشریح سه عامل، مبحث سرمایه با را به عنوان رکن رکین اشتغال در جامعه، موضوع اصلی این جلسه بیان کرد.

 

وی با بیان اینکه مشکلات اشتغال تنها با تکیه بر منابع دولتی مرتفع نمی شود، اظهار کرد: در ایجاد اشتغال علاوه بر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دیگر دستگاه های دولتی و نیز به ویژه بخش خصوصی باید بسترهای لازم را ایجاد نمایند. باید دستگاه های دولتی با بسترسازی، اشاعه فرهنگ و تسهیل در امور، بخش خصوصی را ترغیب به سرمایه گذاری در این بخش نمایند.

 

معاون فرماندار در پایان سخنان خود، شهرستان مانه و سملقان را در زمینه ایجاد اشتغال و مشاغل خانگی در سال گذشته از شهرستان های پیشرو در استان خواند.

 

انتهای خبر/ فیروزبخت

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک