سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۹/۲۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۰۵:۲۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۰۸
بجنورد
۲۶° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۵۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ساعت ۱۳:۵۶
ولایتی:

جلسه هیات نظارت بر برجام امروز برگزار می‌شود

مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری گفت: آمریکایی‌ها کوچکتر از آن هستند که بخواهند علیه سپاه کار کنند و مخالفت با سپاه به منزله مخالفت با ملت ایران است.
 

به گزارش ایسنا، علی اکبر ولایتی پس از دیدار صبح امروز(سه شنبه)با عدنان محمود سفیر سوریه در تهران در جمع خبرنگاران حاضر و  در پاسخ به سئوالی در خصوص اعمال تحریم‌ها علیه سپاه گفت: حرف تازه ای نیست. آنها بدانند که سپاه نماینده مردم ایران در کل جبهه مقاومت در برابر زیاده‌ خواهی و توسعه طلبی آمریکایی‌ها، اسرائیلی ها و اذناب آنها در منطقه است.
 
 

وی ادامه داد: سپاه استوانه مقاومت در ایران و منطقه بوده و بی تردید اگر تعلیمات و مشورت های سپاه نبود امروز بر عراق و سوریه حاکم شده بود بنابراین آمریکایی ها که حامیان اصلی داعش و تروریست ها هستند از دست سپاه ناراحت هستند اما آنها کوچکتر از آن هستند که بخواهند علیه سپاه کار کنند. چراکه مردم ایران در حمایت از تمایت ارضی کشور، نظام جمهوری اسلامی و هویت ایرانی و اعتقاد  اسلامی متحد هستند و سپاه نماد این موارد است. مخالفت با سپاه به منزله مخالفت با ملت ایران است.
 

مشاور مقام معظم رهبری در خصوص خروج آمریکا از برجام و موضوع ایران در قبال آن تاکید کرد: اینکه آنها می خواهند در قبال برجام چه کاری بکنند ، اختیار تعهد آمریکایی ها به دست فردی غیر قابل پیش بینی که منطقی بر رفتارش حاکم نیست به ضرر آمریکایی ها است. برای ایران که توانمدی های خود را در عرصه های مختلف و صلح و مقاومت نشان داده تمامی گزینه ها متقابلا روی میز است. هرکاری آنها بکنند ما هم پاسخ متقابل را با قدرت خواهیم داد و برعهده اعضای 1+5 است تا آمریکا را وادار کنند که دست از این بی منطقی و سرکشی در برابر مقرارت بین المللی  بردارد زیرا آمریکا در دهه‌های گذشته آبروی خود را از دست داده و هم اکنون ته مانده آبروی آمریکا از دست خواهد رفت و دنیا به آنها اعتماد نخواهد کرد.
 
 
وی ادامه داد: این فقدان اعتماد بزرگترین ضرری است که آمریکایی‌ها می‌کنند و لازم است جلوی این افسار گریختگی رییس‌جمهورشان را بگیرند.
 
 

ولایتی در پاسخ به سئوالی در خصوص عملیات مشترک ایران، ترکیه و روسیه در ادلب خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از تروریست ها در ادلب جمع شده اند. از مناطق دیگر رانده شده و در این منطقه گرد هم آمدند برای نظارت بر آنها تصمیم گرفتند که این سه کشور مراقب این گروهها باشند.

وی درخصوص برگزاری جلسه هیُت نظارت بر برجام گفت: امروز بعدظهر جلسه برگزار و نتیجه آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک