سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۹/۲۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۰۵:۲۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۰۸
بجنورد
۲۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۷۹۵۱۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ساعت ۲۰:۲۴

صندلی شهردار فاروج به چه کسی خواهد رسید؟

فاروج من- پس از کش‌وقوس‌های فراوان و باگذشت بیش از یک ماه از زمان آغاز فعالیت شورای جدید شهردار شهر هنوز معرفی نشده و شهرداری توسط سرپرست اداره می‌شود.

به گزارش فاروج من؛ واگذاری انتخاب شهرداران به شوراهای اسلامی شهر جزو حداقل صلاحیت‌های اعطاشده به واحدهای محلی است. بر اساس ‌تبصره 3 ماده 71 قانون تشکیلات «نصب شهرداران در شهرهایی با جمعيت بيشتر از دويست‌ هزار نفر و مراكز استان بنا به پيشنهاد شوراي شهر و حكم وزير كشور و در ساير ‌شهرها به پيشنهاد شوراي شهر و حكم استاندار صورت مي‌گيرد.»

 ‌دربند یکم ماده 71 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375، انتخاب شهرداران برای یک دوره چهارساله از وظایف شوراهای شهر دانسته شده است که باید «بلافاصله پس از رسميت يافتن» نسبت به آن اقدام کنند.

اما باگذشت یک ماه از زمان آغاز فعالیت شوراهای دوره پنجم، اولین قدم شورای شهر هنوز اجرایی نشده است و شهرداری فاروج تحت نظارت سرپرست فعالیت می‌کند. در این میان نام‌های متعددی برای تصدی این پست به میان آمده ولی هنوز هیچ‌یک از آن‌ها معرفی نشده‌اند.

چهارشنبه 19 مهر؛ آیا شهردار معرفی می‌شود؟

عضو پنجمین دوره شورای اسلامی شهر فاروج با اشاره برگزاری جلسات متعدد این شورا برای انتخاب شهردار گفت: متأسفانه به دلایل مختلف این روند به درازا انجامیده و شورا هنوز به جمع‌بندی پایانی برای انتخاب شهردار نرسیده است، در حال حاضر آقای علی‌اصغر گل محمدیان به سمت سرپرستی شهرداری منصوب‌شده است و تا انتخاب شهردار امورات شهرداری را مدیریت خواهد کرد.

دکتر علی رجب پور فرخانی در گفتگو با خبرنگار فاروج من گفت: انتخاب شهردار موضوع مهمی است که باید با رضایت تمامی اعضا انتخاب شود. در حدود 20 نفر برای این پست نامزد شده بودند که با همه آن‌ها مصاحبه رودررو انجام داده‌ایم.

وی در ادامه افزود: این افراد برنامه‌های خود را نیز به شورا ارائه داده‌اند و بررسی‌های لازم صورت گرفته است. از بین تمامی این نامزدها میرعلی رجعتی، زین‌العابدین ابراهیمی، قدرت الله نامدار پور، قدرت الله نامدار پور، علی‌اصغر گل محمدی، دکتر اسماعیل‌زاده، مهندس سیف زاده و مهندس مزرجی شهردار سابق مهم‌ترین اشخاصی بودند که برای تصدی این سمت مطرح‌شده‌اند.

رجب پور در ادامه خاطرنشان کرد: در تمامی مراحل و گزینه‌ها برای انتخاب شهردار همواره تأکید ما بر استفاده از پتانسیل داخل شهرستان بوده است و قطعاً شهرداری انتخاب خواهد شد که بومی فاروج باشد. امیدواریم جلسه‌ای که چهارشنبه 19 مهر برای همین موضوع در نظر گرفته‌شده است نتیجه تحلیل‌ها و بررسی‌ها به ثمر نشسته و شهردار فاروج انتخاب شود.

وی در پایان تصریح کرد: فاروج باید سیمای اصلی خودش را به‌عنوان ورودی استان به دست آورد، مسافران فاروج را باید به‌عنوان شهری که در آن مانده‌اند به خاطر داشته باشند و ماندگاری مسافران را داشته باشیم نه اینکه از فاروج تنها به‌عنوان یک شهر گذری یاد شود.

انتخاب شهردار مهم‌ترین وظیفه‌ای است که منتخبین شورای در اولین قدم خود باید بردارند، انتخابی که باید دقیق و حساب‌شده باشد و شخصی انتخاب شود که بتواند شهر را به سمت‌وسوی پیشرفت ببرد. شهروندان فاروجی نیز باید منتظر روز اعلام‌شده باشیم که آیا پس از کش‌وقوس‌های فراوان این روند با معرفی شهردار خاتمه می‌یابد یا خیر.

 

پایان خبر./77

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک