سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۹/۲۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۰۵:۲۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۰۸
بجنورد
۲۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۵۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ساعت ۱۳:۱۱
معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی:

۹۰ درصد بهره مندی از فضای مجازی منفی است/ نتوانستیم سنگرهای فضای مجازی را حفظ کنیم

معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی با بیان این که 90 درصد بهره مندی فضای مجازی منفی است،گفت:هم اکنون فضای مجازی خطری در بیخ گوش خانواده های ایرانی است.
90 درصد بهره مندی از فضای مجازی منفی است/ نتوانستیم سنگرهای فضای مجازی را حفظ کنیم,

به گزارش خبرنگار عصر اترک،محمد مهدی نجفی زاده ،معاون اجتماعی پبشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی در نشست تخصصی صیانت از کودکان آنلاین به سالروز سفر پربرکت مقام معظم رهبری در 19 مهر 91 اشاره کرد واذعان داشت: به گفته مسئولان استانی  خراسان شمالی به یومن  این سفر استان خراسان شمالی 20 سال  جلوتر افتاد.

وی افزود: با گذشت 5 سال هنوزهم شاهد جذب اعتبارات خوبی در استان هستیم.

وی از دیگر برکات سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی بیانات و فرمایشات ایشان در خصوص سبک زندگی اسلامی ایرانی و مبحث آسیب های اجتماعی و بیان راهکارها و... عنوان کرد وافزود: هر کجای کشور بحث این موضوعات از رهبر معظم اعلام می شود نام استان خراسان شمالی نیز به میان می آمد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی به فرمایشات رهبری در رابطه با اهمیت فضای مجازی نیز گفت: مقام معظم رهبری فرمودند اهمیت فضای مجازی به اندازه خود انقلاب است چراکه ایران دائیه دار نظام مردم سالاری دینی است.

وی به گلایه رهبر معظم انقلاب از دستگاه های فرهنگی کشور در سال 95 در مبحث فضای مجازی اشاره کرد و گفت: ما نباید خود را راضی به کارهای جزئی در باب فضای مجازی کنیم چرا که اگر جواب می داد وضعیت بهره مندی فضای مجازی ما این گونه نبود و اینهمه آسیب به همراه نداشت.

وی اظهار داشت: در گذشته آسیب های اجتماعی را از خانواده ها دور می دیدم اما امروز حریم ها شکسته شده وخانواده های ایرانی اصیل و مذهبی در کنار گوش خود احساس خطر می کنند.

وی افزود: در بحث فضای مجازی متاسفانه امروز دشمن سنگرها را فتح کرده و ما نتوانسته ایم سنگرها را حفظ کنیم.

وی باتاکید بر این که خطر نفوذ فضای مجازی هم اکنون در بیخ گوش ما قرار گرفته و مسئول و غیرمسئول هم نمی شناسد از جمله این خطرها را رواج خیانت همسران،طلاق،قتل و...عنوان کرد.

نجفی زاده بیان داشت: فضای مجازی به همان نسبت که منفی است نکات مثبت فراوانی نیز دارد.

وی کانال گروه های اجتماعی،اشتراک گذاشتن علاقمندی ها،تبلیغات هدفمند،انتشار درست اخبار،تقویت روحیه انتقادی و...را ازجمله نکات مثبت فضای مجازی یاد کرد و اظهار داشت: ولی متاسفانه امروزه 90 درصد بهره مندی فضای مجازی به سمت گرایش های منفی است.

وی علل گرایش به فضای مجازی را کم رنگ شدن ارزش های دینی و مذهبی دانست و اظهار داشت: ما هنوز نتوانسته ایم لذت دینداری را به جوانان بچشانیم باید در این زمینه تلاش بیشتری انجام دهیم.

وی یکی از راهکارهای اصلی برای غلبه بر فضای مسموم فضای مجازی را تقویت  ایمان و خداباوری اعلام کرد.

انتهای پیام /ب

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک