سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۹/۲۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۰۵:۲۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۰۸
بجنورد
۲۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۹۵۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ساعت ۱۵:۵۷
از محل ردیف اعتبارات اختصاص یافته سفر رهبری به خراسان شمالی محقق شد:

بهره برداری از ۵۰۰ پروژه عمرانی طی ۵ سال/ پیشتازی خراسان شمالی در رشد شاخص های گازرسانی و بیمارستانی

مدیر کل دفتر فنی عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان شمالی گفت: با سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی از محل ردیف اعتبارات سفر رهبری با تزریق بیش از هزار میلیارد تومان به استان 500 پروژه عمرانی طی پنج سال ( از سال 92 تا کنون ) تکمیل شده و به بهره برداری رسیده اند.
بهره برداری از 500 پروژه عمرانی طی 5 سال/ پیشتازی خراسان شمالی در رشد شاخص های گازرسانی و بیمارستانی,

یزدان عنبری، مدیر کل دفتر فنی عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک در این باره اظهار کرد: سفر مقام معظم رهبری در 19 مهر ماه سال 91 به خراسان شمالی تحول بزرگی را در زمینه اجرای پروژه های عمرانی استان بوجود آورد.

به گفته عنبری، با سفر مقام معظم رهبری به استان اختصاص هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه های عمرانی و دو هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات بانکی مصوب شد.

وی در ادامه درباره پروژه های عمرانی مصوب این سفر عنوان کرد: در این سفر اختصاص هزار و 700 میلیارد تومان در قالب اعتبارات ردیف سفر رهبری، اعتبارات ملی، استانی و سایر برای اجرای هزار و 635 پروژه عمرانی تعریف شده در زمینه های کشاورزی، آموزشی، منابع آب، صنعت و معدن، حمل و نقل و عمران شهری و روستایی مصوب شد.

وی افزود: از هزار و 635 پروژه 800 پروژه ماهیت روستایی دارند.

مدیر کل دفتر فنی عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان شمالی همچنین گفت: در این سفر مصوب شد که از هزار و 635 پروژه، تعداد 794 پروژه عمرانی از محل اعتبارات ردیف سفر رهبری تامین اعتبار شوند.

وی همچنین بیان کرد: مبلغ اعتبارات سفر رهبری از هزار و 700 میلیارد تومان مصوب 507 میلیارد تومان بود که با پیگیری های انجام 500 میلیارد تومان دیگر نیز برای این ردیف اعتباری اختصاص یافت.

وی در ادامه گفت: با اختصاص بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار از محل ردیف اعتباری سفر رهبری برای اجرای 794 پروژه، از سال 92 تاکنون 500 پروژه عمرانی به بهره برداری رسیده اند.

عنبری بهره برداری از پروژه های عمرانی شامل سد گلول و شبکه آبیاری و زهکشی آن، بیمارستان 320 تختوابی امام حسن بجنورد، بیمارستان 220 تختخوابی شیروان، راه اندازی سیستم گرمایش و سرمایش مصلی شهر بجنورد، احداث هفت باب خوابگاه دانش آموزی، 12 باب مدرسه، دو باب هنرستان، توسعه و تکمیل فیبرنوری استان، اجرای طرح های هادی در 22 روستا، احداث و تکمیل هزار و 500 واحد مسکونی روستایی ارزان قیمت و بیش از 450 واحد مسکونی شهری توسط بنیاد مسکن همچنین احداث و آسفالت برخی از راه های روستایی در استان را از جمله این 500 پروژه یاد شده، اعلام کرد.

وی یادآور شد: از محل این ردیف اعتباری تا خرداد ماه سال آینده نیز تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان از نعمت گاز برخوردار می شوند.

وی با بیان اینکه از محل ردیف اعتباری سفر رهبری که بیش از هزار میلیارد تومان به استان اختصاص یافت و 500 پروژه عمرانی نیز به بهره برداری رسید، گفت: در همین راستا، شرایط محرومیت و عقب ماندگی های عمرانی استان تاحدودی بهبود یافته است به طوریکه استان در زمینه برخورداری از تخت های بیمارستانی و برخورداری خانوارهای روستایی خراسان شمالی از نعمت گاز از میانگین برخورداری کشور نیز جلو تر افتاده است.

مدیر کل دفتر فنی عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان شمالی در خاتمه یادآور شد: هم اکنون از محل اختصاص اعتبارات ردیف سفر رهبری به استان پروژه هایی از جمله جاده بجنورد به جنگل گلستان، تکمیل شبکه آبرسانی به شهر شیروان، تکمیل شبکه آبرسانی به شهرستان فاروج، اجرای شبکه فاضلاب شهر آشخانه، تکمیل سیستم آبرسانی به شهر بجنورد، تکمیل ساختمان سد گلمن دره، احداث و تکمیل شهرک صنعتی بیدک و احداث و تجهیز بخش قلب بیمارستان امام علی ( ع ) نیز در حال اجرا هستند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک