سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۹/۲۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۰۵:۲۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۰۸
بجنورد
۲۶° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۵۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ساعت ۱۰:۳۱
رئیس اداره ایمنی راه ها و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی عنوان کرد:

خطای انسانی عامل اصلی حوادث ترافیکی/ بخشندگی راه ها تحت تآثیر بضاعت اقتصادی کشور

علی پرتونیا در مهندسی ترافیک مباحثِ خود معرف بودن راه و بخشندگی راه که از یکدیگر متمایز اند را دو اصل مهم دانست، خود معرف بودن راه یعنی نصب تابلو و المان های هشدار دهنده جهت آگاهی بخشیدن به کاربران جاده از خطرات احتمالی پیش رو می باشد ولی بخشندگی راه یعنی خطایِ راننده توسط جاده پوشش داده شود.
خطای انسانی عامل اصلی حوادث ترافیکی/ بخشندگی راه ها تحت تآثیر بضاعت اقتصادی کشور,

به گزارش عصر اترک به نقل از  پایگاه خبری آشخانه، علی پرتونیا رئیس اداره ایمنی راه ها و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی عنوان کرد: عناصر اوليه ی ايمنيِ ترافيك شامل انسان، راه و وسيله است ولي وضعيت ايمنيِ ترافيك و ارتقاء آن منوط به 5 عامل است.

 وی هم چنین اظهار کرد: آموزش، اعمال قانون و نقش پليس، تشويق و ترويج اجتماعي، ايجاد فضاي قانون مداري و مسئوليت پذيري، مهندسي راه و خودرو، امداد و نجات، فوريتهاي پزشكي و تروما بيمارستاني عواملی هستند که در ایمنی ترافیک موثر هستند.

علی پرتونیا با بیان این که عوامل بسیاری در وقوع زنجیره یک تصادف تاثیرگذار هستند و مهم‌ترین عامل تصادفات انسانی است، خاطر نشان کرد: آموزش در زمینه ایمنی حمل و نقل با هدف تغییر در رفتار کاربران راه می‌تواند به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد و آموزش با هدف تدوین یک برنامه راهبردی برای پیشگیری از رانندگی تهاجمی در راستای ایمنی در عبور و مرور و بهبود حمل و نقل می‌تواند منجر به کاهش تصادفات شود.

پرتونیا در مهندسی ترافیک مباحثِ خود معرف بودن راه و بخشندگی راه که از یکدیگر متمایز اند را دو اصل مهم دانست، و عنوان کرد: خود معرف بودن راه یعنی نصب تابلو و المان های هشدار دهنده جهت آگاهی بخشیدن به کاربران جاده از خطرات احتمالی پیش رو می باشد و جزء الزامات راه بوده و نقصان و کمبود آن نقص راه محسوب می شود که می بایست متولیان امر پاسخگو باشند.

وی در ادامه بیان کرد: ولی بحث بخشندگی راه کاملا مبحث جداگانه ای می باشد. بخشندگی یعنی خطایِ راننده توسط جاده پوشش داده شود، به این صورت که اگر راننده ای در یک اتوبان خواب افتاد با خودرو مقابل برخورد نداشته باشد و با شیب شیروانی مناسب راننده از جاده به ناحیه ی عاری از مانع هدایت شود.

رئیس اداره ایمنی راه ها و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی با بیان این که همه جاده های کشور حتی به جای بزرگراه، اتوبان باشد، آرزوی متولیان بخش حمل و نقل است، اظهار کرد: ولیکن این توقع در حال حاضر امکان پذیر نیست، سطح مطلوب جاده ها به بضاعت راه و توانمندی اقتصادی کشور بر می گردد و جزء نواقص راه محسوب نمی شود.

انتهای خبر/ فیروزبخت

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک