سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۹/۲۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۰۵:۲۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۰۸
بجنورد
۲۶° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۷۹۵۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ساعت ۱۷:۲۴

بخشی از درآمدهای موقوفات آستان قدس باید در جهت پیشرفت منطقه اختصاص یابد

فاروج من-تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با امام‌جمعه و مسئولین شهرستان فاروج با تأکید بر اهمیت تسریع در امورات زائران امام رضا (ع) گفت: توسعه و پیشرفت منطقه جزو برنامه‌های آستان قدس است و بخشی از درآمد موقوفات باید در جهت پیشرفت منطقه اختصاص یابد.

آیت الله رئیسی

به گزارش فاروج من؛ حضرت آیت‌الله رئیسی در دیدار با امام‌جمعه و مسئولین شهرستان فاروج گفت: بررسی موارد و درخواست‌های موردنظر مسئولین شهرستان نیازمند صرف وقت زیادی است که بنا بر پیشنهاد، چند نفر از همکاران و کارشناسان آستان قدی با حضور در شهرستان بررسی‌های لازم را انجام داده و با توجه به امکانات آستان قدس در شهرستان کمکی به مردم منطقه داشته باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اولویت داشتن موضوع زیارت در این زمان گفت: منطقه خراسان شمالی که باب الرضا محسوب می‌شود، پس از حضور کارشناسان ما در منطقه و انجام بررسی‌های لازم باید ببینیم که چه‌کارهایی انجام‌شده و چه‌کارهایی باید انجام گیرد که تسریع در امر زائرین باشد و چه نقاطی از جاده است که باید در آن اقداماتی صورت گیرد.

آیت‌الله رئیسی در ادامه اظهار داشت: به‌طورقطع این موضوع را در نظر داریم که درصدی از درآمد موقوفات آستان قدس رضوی در جهت پیشرفت منطقه اختصاص پیدا کند، توسعه و پیشرفت منطقه جزو برنامه‌های آستان قدس رضوی است و ابن موضوع را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم که چه‌کارهایی را می‌شود در این رابطه دنبال کرد.

امام‌جمعه شهرستان ضمن ارائه گزارش عملکرد ساخت مصلای شهرستان فاروج و ارائه کمبودها پیرامون ساخت و تکمیل مصلای شهرستان، گفت: تمام اطراف شهرستان فاروج توسط املاک موقوفی آستان قدس احاطه‌شده است و طرح‌ها و خیابان‌هایی که برای شهر تدارک دیده‌شده است در این املاک قرار دارد که امیدواریم با حضور کارشناسان آستان قدس این مشکلات حل شود.

وی در ادامه افزود: با توجه اینکه سالانه هزاران نفر از زائران آستان قدس رضوی از شهرستان فاروج عبور می‌کنند اگر مجتمع فرهنگی در شهرستان فاروج احداث شود می‌تواند خدمات‌دهی به این زائران را بهبود بخشد. تقاضا داریم با توجه به اینکه در مسیر عبور زائران قرار داشته و مخصوصاً در ایام اربعین میهمان انبوه زائران پیاده امام رضا (ع) هستیم، از عنایات آستان قدس بیشتر بهره‌مند گردیم.

 

پایان خبر./77

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک