سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۹/۲۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۰۵:۲۲ - اذان ظهر:۱۱:۳۲:۲۱ - اذان مغرب:۱۷:۵۲:۰۸
بجنورد
۲۵° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۷۹۵۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ساعت ۱۹:۲

تغییر در شهرداری، گام نخست تصمیم‌گیری شورای پنجم

فاروج من- پس از کش‌وقوس‌های فراوان و بررسی نام‌های مختلف برای تصدی پست شهردار سرانجام شهردار شهرهای فاروج و تیتکانلو مشخص شدند.

به گزارش فاروج من؛ انتخاب شهردار اولین و مهم‌ترین قدمی است که باید شورای شهر بردارند و از حساسیت بالایی برخوردار است. ارتباط مدرک تحصیلی و تخصص از یک‌جهت و سابقه مدیریتی، درخواست و نظر مردم و آشنا بودن به مشکلات شهر از جهت دیگر دست‌به‌دست هم داده تا شرایط برای انتخاب فرد مناسب برای تصدی این پست حساس‌تر و سخت‌تر شود به صورتی که علا رقم گذشت زمان و برگزاری جلسات متعدد، نتیجه‌ای حاصل نشود.

اما این بررسی‌ها و روند سخت و حساس آن در شورای شهر به سرانجام رسیده و شورای شهرهای فاروج و تیتکانلو به نتیجه‌ای واحد برای تصدی پست شهردار رسیده‌اند و درنهایت افراد منتخب خود را معرفی کرده‌اند.

جواد قائمی فاروجی نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر فاروج در گفتگو با خبرنگار فاروج من گفت: پس از رأی‌گیری صورت گرفته در جلسه شورای شهر فاروج و بررسی رزومه و برنامه‌های نامزدهای مختلف تصدی این پست در فاروج، جناب آقای میرعلی رجعتی به‌عنوان شهردار فاروج انتخاب و از طرف شورای اسلامی شهر معرفی شد.

علی‌اکبر عمار لو نماینده شورای اسلامی شهر تیتکانلو در شورای شهرستان نیز اظهار داشت: ضمن تقدیر و تشکر از آقای یاسر حیرانی شهردار سابق شهر تیتکانلو، اعضای شورا بر این عقیده بودند که باید از یک فکر و نظر جدید در این سمت استفاده شود. لذا پس جلسات متعدد برگزارشده در شورا و بررسی نامزدهای مختلف برای تصدی این پست، جناب آقای حسین جاهد به‌عنوان شهردار تیتکانلو انتخاب و معرفی شد.

شوراي شهر بر اساس ضوابط و شرايط احراز صلاحيت شهرداران مندرج در ‌آیین‌نامه مصوب اين قانون، شهردار موردنظر خود را انتخاب مي‌كند. وزير كشور و استانداران موظف‌اند حكم شهردار معرفي‌شده را ظرف مدت ده روز صادر کنند. ‌درصورتی‌که وزير كشور يا استاندار، شهردار معرفي‌شده را واجد شرايط تعيين‌شده نداند، مراتب را با ذكر دليل و مستندها به شوراي شهر منعكس مي‌کند، در صورت‌ اصرار شوراي شهر بر نظر قبلي خود و صادر نشدن حكم شهردار، موضوع توسط شورای شهر به  هیئت حل اختلاف ذي‌ربط ارجاع خواهد شد.
هیئت مذكور ظرف پانزده روز مكلف به تصميم‌گيري است و تصميم آن هیئت برای وزارت كشور و شوراي اسلامي شهر لازم‌الاجراست.

 

 

پایان خبر./77

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک