سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰/۱۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۲۴:۲۰ - اذان ظهر:۱۱:۲۶:۱۴ - اذان مغرب:۱۷:۲۱:۲۷
بجنورد
۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۵۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸ - ساعت ۱۰:۱۰

گزیده خطبه های نماز جمعه شهرستان های خراسان شمالی

ائمه جمعه خراسان شمالی در خطبه های این هفته نماز سیاسی و عبادی جمعه سخنان سخیف ترامپ بر علیه کشور و ملت ایران، بیانات مقام معظم رهبری در دیدار نخبگان را مورد توجه قرار دادند.
گزیده خطبه های  نماز جمعه  شهرستان های خراسان شمالی,

به گزارش عصر اترک به نقل از پایگاه خبری شیروان، حجت الاسلام والمسلمین  کوثری، با اشاره به اظهارات اخیرسران آمریکا و بحران آفرین خواندن ایران عنوان کرد: حمایت آشکار آنها از منافقین و بازگشت تحریم ها علیه ایران پس از لبخند های ما نشان از دشمنی آشکارشان علیه ایران است.

کوثری  نیروهای مسلح ایران اسلامی را مقتدر و با صلابت ترین نیروها در دنیا دانست و با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا در رابطه با سپاه، تصریح کرد: سپاه رکن رکین در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بوده و در کنار ولایت و مردم حافظ انقلاب است.

وی اظهار داشت: موضع گیری مسئولین، وزراء و رئیس جمهور در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطلوب بوده، نشان از بی اعتمادی به دشمن و یاس از مذاکره دارد و حمایت مردم از چنین مواضعی به تبعیت از رهبری را به دنبال دارد.

امام جمعه شیروان پاسخ کوبنده فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به یاوه گویی های ترامپ را یادآور شد و تاکید کرد: اگر سپاه را تروریست بخوانید ما ارتش شما را هم ردیف با داعش می دانیم و آن را به زباله دان تاریخ خواهیم سپرد.

کوثری با گرامیداشت هفته ورزش و تربیت بدنی، افزود: ورزش از موارد مورد تاکید اسلام است و در خصوص فضاهای ورزشی در شهرستان با وجود فاصله مطلوب تا وضعیت مطلوب، اقدامات شایسته ای صورت پذیرفته و انتظار می رود وعده احداث زمین ورزشی در محله امام حسین(ع) نیز عملیاتی شود.

وی تقویت پیوند میان اولیا و مربیان بعنوان دو بال مهم در تربیت دانش آموزانی در طراز جمهوری اسلامی ایران را خواستار شد و گفت: اگر بخواهیم دانش آموزان تجلی گر اهداف انقلاب باشند باید رابطه متقابل خانه و مدرسه را پررنگ نمود.

حجت الاسلام والمسلمین کوثری شهادت سید الساجدین امام زین العابدین علیه السلام را تسلیت گفت و اظهار داشت: توفیقات ائمه بعد از امام سجاد(ع) بواسطه روشنگری و تربیت جامعه در قالب دعا توسط ایشان بوده و باید آن حضرت(ع) را بهتر شناخت.

وی با اشاره به هفته بهداشت روانی افزود: تقوا مصونیت بخش و نوعی بهداشت و درمان است که از آلودگی های گناه جلوگیری کرده، زنگار گناه را از جان آدمی می زداید.

امام جمعه شیروان ادامه داد: آسایش در سایه ذکر خدا بوجود می آید و نماز، مصداق بارزی از ذکر می باشد و نماز جمعه با توصیه به تقوا در ایجاد بهداشت روان اسلامی موثر است.

حجت الاسلام والمسلیمن شیروان در خطبه نخست مبحث پیوند عاشورا و مهدویت را پی گرفت و با بیان اینکه مهدی یاوران باید از خصایص یاران سیدالشهدا علیه السلام برخوردار باشند، تبیین کرد: امام شناسی اولین ویژگی یاران اباعبدالله الحسین(ع) بود.

کوثری در تشریح این خصیصه گفت: شناخت امام زمان(عج) و نعمت ولایت باید به تبعیت محض از فرامین امام بیانجامد و زمانی که چنین شداولین گام برای قرارگیری در خیل یاران ولی امر(عج) برداشته شده است.

 

حضور ایران در خاورمیانه آمریکا را به انزوا کشانده است

 

به گزارش پایگاه خبری جاجرم،نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته شهرستان جاجرم به امامت حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان جاجرم برگزار شد.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهرستان جاجرم از عوامل برگزار کننده نمایشگاه کتاب تقدیر و تشکر کرد و ابراز داشت: امیدواریم وجود کتاب های مذهبی و کتاب هایی که انسان ها را رشد بدهد در اینگونه نمایشگاه ها افزایش پیدا کند و بیشتر کتاب هایی که نویسندگان ایرانی نوشته اند در نمایشگاه ها عرضه شود

وی با بیان اینکه پیگیر افزایش تعداد نمایندگان استان در مجلس هستیم ابراز داشت: با توجه به اینکه حوزه انتخابی بجنورد دارای دو نماینده است و رسیدگی به تمام حوزه انتخابی کار سختی است امیدواریم نمایندگان مجلس استان و مسئولین این مورد را پیگیری کنند و به ریاست مجلس شورای اسلامی منعکس کنند تا به این مورد رسیدگی شود.

موسوی با اشاره به صحبت های رئیس جمهور آمریکا گفت: صحبت های ترامپ از سر عصبانیت بود و خطاب ما به آنها این است که از سر عصبانیت بمیرید که ما از انقلاب و راه امام و شهدا دست بر نخواهیم برداشت.

وی گفت: امروز سیاست های خارجه آمریکا در خاورمیانه شکست خورده و حضور پر نفوذ ایران در خاورمیانه آنها را به انزوا کشانده است

خطیب نماز جمعه جاجرم عدم موفقیت در توقف توان دفاعی و موشکی و عدم همراهی دنیا با آمریکا از عوامل شکست آمریکا خواند و اظهار داشت: آنها فکر می کنند که با عربده کشی و توهین و تهدید می توانند به اهداف پلید خود برسند.

وی وحدت و همدلی حول محور ولایت را یکی از دلیل های موفقیت ایران خواند و حربه های دشمنان را برشمرد و گفت: یکی از حربه های دشمن تهاجم فرهنگی است. ضرورت دارد مسئولین به کار فرهنگی توجه کنند و همه با هم باید کار فرهنگی انجام دهیم.

 

سخنان احمقانه ترامپ نشان از سیاست های خصمانه آمریکاست

به گزارش پایگاه خبری گرمه، حجت الاسلام و المسلمین تاتاری امام جمعه گرمه بیان داشت: نکته ای که در سخنان ترامپ نهفته بود، القاء اینکه در نظام اسلامی ایران و بین مسؤلین و ملت بزرگ ایران دوگانگی وجود دارد که این کاملا اشتباه است؛ اگر اصل نظام اسلامی بخواهد مورد تهدید قرار بگیرد،مردم و مسؤلین پشت سر ولایت فقیه متحد و ید واحده هستند. و مورد بعدی هدف ما از تحریم ها این است که میخواهیم در کنار ملت ایران باشیم.

وی با بیان اینکه این سخنان ترامپ چهره وی را بیش از گذشته برای جهانیان آشکار کرد افزود: انتخاب ترامپ به‌عنوان رئیس جمهور در تاریخ آمریکا بی‌سابقه بوده است و این مردم تاکنون رئیس‌ جمهوری به این بی‌ادبی در تاریخ خود نداشته‌اند.

خطیب نماز جمعه گرمه با اشاره به فرموده پیامبر اسلام (ص) که فرمود: خدایا تو را شکر میکنم که دشمنان ما را از احمق ها آفریدی گفت: در روزهای اخیر مقام معظم رهبری موضع گیری بسیار خوبی داشتند و بسیار کوبنده و بجا بود که فرمودند؛ صحبتهای اباطیل ترامپ ارزش این را ندارد که بخواهیم ما وقت خودمان را درباره آن هدر دهیم.این اوج عزت است.

وی ابراز داشت:  امروز ملت ایران بیش از گذشته متحد هستند و با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک