سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰/۱۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۲۳:۲۶ - اذان ظهر:۱۱:۲۶:۲۷ - اذان مغرب:۱۷:۲۲:۴۸
بجنورد
۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۵۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ساعت ۲:۴۷
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی خبر داد:

اختصاص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای مرمت قلعه بلقیس اسفراین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی از اختصاص  یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار برای مرمت قلعه بلقیس اسفراین طی سال جاری خبر داد.
 اختصاص یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای مرمت قلعه بلقیس اسفراین,

محمد سویدانلویی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی در گفت و گو باخبرنگار عصر اترک سه پتانسیل حوزه گردشگری استان را بناهای تاریخی، میراث طبیعی وگردشگری عنوان کرد.

وی به یک هزار 260 بنای تاریخی در استان خراسان شمالی اشاره کرد وگفت: از این تعداد حدود 580 بنای تاریخی این استان ثبت ملی شده است .

وی تعداد میراث فرهنگی ناملموس استان خراسان شمالی را 57 مورد اعلام کرد.

سویدانلویی درباره میراث طبیعی خراسان شمالی  نیز گفت: استان خراسان شمالی یکی از استان هایی است که از بیشترین درختان کهنسال برخوردار است .

وی با بیان این که خراسان شمالی به لحاظ زیرساخت های گردشگری تا سامانه مطلوب فاصله دارد، اظهارکرد: دراین زمینه امسال حدود 43 اثر تاریخی در استان مرمت و احصا شده است.

وی با تاکید براین که بایستی گردشگری استان، مدرن وعرضه محور باشد، گفت:دراین راستا باید مسیرهای جدید گردشگری را برای استان تعریف کرد.

سویدانلویی به مرمت پروژه کاروانسراهای استان اشاره کرد وگفت: درحال حاضر مرمت کاروانسرای های استان 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی درباره بنای تاریخی قلعه بلقیس اسفراین نیز گفت: به دنبال ثبت جهانی میراث فرهنگی بلقیس هستیم.

 وی از اختصاص  یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار برای قلعه بلقیس اسفراین طی سال جاری خبر داد و افزود: درحال حاضر کاوش، مرمت، احیا و بروج بارو قلعه بلقیس تقویت شده است.

وی به تخصیص بیش از 8 میلیارد تومان اعتبار طی سال گذشته در حوزه میراث فرهنگی استان اشاره کرد یادآورشد: از این میزان اعتبار طی سال گذشته حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای مرمت بلقیس تخصیص یافت.

سویدانلویی اعتبار مورد نیاز برای مرمت قلعه بلقیس را 10 میلیارد تومان اعلام کرد و اظهارداشت: مرمت کامل این بنا حدود 5 سال طول خواهد کشید.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 300 میلیون تومان برای احداث آلاچیق، نمازخانه، سرویس بهداشتی در اطراف قلعه بلقیس برای رفاه گردشگران هزینه شده است.

 انتهای پیام/ب

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک