سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰/۲۳/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۳۰:۳۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۰ - اذان مغرب:۱۷:۱۲:۲۶
بجنورد
۱۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۵۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ - ساعت ۲:۴۳
عضو شورای شهرراز:

مهاجرت، تهدیدی برای شهرستان راز و جرگلان است

عضو شورای شهر راز با بیان اینکه مهاجرت از شهرستان راز مخصوصا در مرکز این شهرستان افزایش چشمگیری داشته است، گفت: این موضوع باتوجه به مرزی بودن این شهرستان می تواند یکی از عوامل تهدید کننده برای شهرستان باشد.
مهاجرت، تهدیدی برای شهرستان راز و جرگلان است,

سید حاتم حاتمی عضو شورای شهر راز در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، اظهارکرد: جوانان منطقه به امید یافتن شغل مناسب با به جان خریدن سختی جدایی از خانواده راهی شهرهای دور ونزدیک شده تا رویای زندگی مرفه شهرنشینی وداشتن شغل مناسب برای خود را تحقق بخشد اما در انجا هم با مشکلات عدیده ای روبه رو می شوند .

 

وی تصریح کرد: باگذشت چندسالی از ارتقای شهرستان راز وجرگلان همچنان بسیاری از امکانات وزیر ساخت هادر این شهرستان فراهم نیست وشهرستان امروز با دیروز آن تفاوت چشمگیری نکرده است.

 

وی ادامه داد: چند سالی از ارتقای بخش مرزی ومحروم راز وجرگلان می گذرد اما همچنان این شهرستان ازبسیاری از کمبودها رنج می برد ونه تنها آنچنان که باید توسعه نیافته بلکه بسیاری از امکانات که لازمه یک شهرستان است در این شهرستان فراهم نیست.

 

این عضو شورای شهر راز گفت: مردم شهرستان از کمبودهای موجود گله مندند وخواستار فراهم شدن امکانات لازم در این شهرستان هستند و معتقدند حداقل امکانات از اهالی این شهرستان دریغ شده است .

 

حاتمی نبود بیمارستان ، نبود راه مناسب، عدم استقرار ادارات ، و...ازجمله این کمبودها برشمرد.

 

وی تاکید کرد: مردم شهرستان نه تنها خواستار رفع نابسامانی در استقرار ادارات مختلف شهرستان هستند بلکه خواهان رسیدگی به وضعیت بهداشت ودرمان و رسیدگی به مشکلات کشاورزان باتوجه به خشک سالی های چند سال اخیر و جلوگیری از مهاجرت ساکنان این شهرستان هستند.

 

این عضو شورای شهر راز اضافه کرد: هرساله نه تنها در امور کشاورزی که اصلی ترین شغل مردم در این منطقه می باشد پیشرفت نداشتیم بلکه شاهد پسرفت در این زمینه بودیم.

 

وی گفت: مردم این خطه محروم برای توسعه شهرستان ، تدبیر دولت ومسئولین در جذب سرمایه گذار به هر نحو ممکن، پیگیری مشکلات کشاورزان ودامداران، احیای بازار کسب وکار، وحمایت از اصناف وبازاریان و...راخواستارهستند.

 

حاتمی خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری مسئولان زمینه جلوگیری از مهاجرت جوانان به شهرهای مجاور فراهم آید و با تجهیز امکانات اولیه زندگی وفراهم کردن زمینه های اشتغال در این شهرستان شاهد مهاجرت معکوس باشیم.
 

انتهای پیام/

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک