دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۰/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۲:۲۴ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۲۶ - اذان مغرب:۱۶:۴۳:۱۹
بجنورد
۱۰° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۷۹۵۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ - ساعت ۶:۱۶

بیانیه به مناسبت ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی

آنچه که براى کشور ما و براى عناصر فرهنگى مهم است، گسترش کیفى فرهنگ است. یعنى تربیت شاعر، نویسنده، هنرمند و تربیت کسانى که بتوانند تولید هنرى بکنند و پایگاه هنرى را پیش ببرند. (مقام معظم رهبری)
بیانیه به مناسبت 14 آبان روز فرهنگ عمومی

به گزارش پایگاه خبری شیروان ،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان به مناسبت ١٤ آبان روز فرهنگ عمومی بیانیه ای به شرح ذیل صادر نمود:

آنچه که براى کشور ما و براى عناصر فرهنگى مهم است، گسترش کیفى فرهنگ است. یعنى تربیت شاعر، نویسنده، هنرمند و تربیت کسانى که بتوانند تولید هنرى بکنند و پایگاه هنرى را پیش ببرند. (مقام معظم رهبری)

١٤ آبان در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام روز فرهنگ عمومی نامگذاری شده است . فرهنگ عمومی در کشور ما مبتنی بر معارف اسلامی و آموزه های دینی است. بستر سازی عرصه فرهنگ و بازخوانی هویت ایرانی و اسلامی، تدوین سیاست های فرهنگی مناسب، تقویت باورهای دینی، مشارکت مردم و نگاه جدی به برنامه ریزی در عرصه فرهنگ و پرداختن به مفاهیمی همچون ایثار و شهادت در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال از نمودهای مهم اجرای فرهنگ عمومی است. همزیستی جامعه  شیروان با توجه به تنوع فرهنگی اقوام با بهره مندی از فرهنگ کهن و غنی ایرانی اسلامی و با حفظ سنت ها و ارزش های پسندیده انسانی و الهی و روحیه همدلی و اتحاد شکل گرفته است. اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شیروان ضمن تبریک و گرامیداشت این روز بر این باور است که با همراهی هنرمندان وفعالان فرهنگی و هنری و عموم مردم  می توان گامهای اساسی و مهمی در اجرا و برنامه ریزی کیفی  و تبادل فعالیتهای فرهنگی در این عرصه برداشت.

این مناسبت بهانه ایست تا با گرامیداشت این روز ضمن توجه به وضعیت فرهنگی شهر از آحاد مردم در توسعه و اعتلای فرهنگ عمومی جامعه دعوت به عمل آمده با تکیه بر ارزشهای اسلامی بویژه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با نظرات و پیشنهادات خود مارا در دستیابی به این اهداف یاری رسانند.

 

 

انتهای پیام /

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک