دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۷/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۶:۵۹ - اذان ظهر:۱۱:۳۶:۴۵ - اذان مغرب:۱۶:۴۵:۰۶
بجنورد
۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۷۹۶۰۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ - ساعت ۱۰:۵

فاروج بسیار عالی و مناسب برای کشت گیاهان دارویی است

فاروج من- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فاروج با اشاره به ظرفیت بسیار عالی منطقه فاروج برای کشت گیاهان دارویی گفت: با ترویج کشت گیاهان دارویی و فرآوری و صادرات آن‌ها در شهرستان می‌توان اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی در شهرستان پیاده کرد.

به گزارش فاروج من؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فاروج گفت: مسئله مهم امروز در روستاها اشتغال و معیشت پایدار است که با خشک‌سالی‌های اخیر کم شدن محصول باعث کوچ بسیاری از روستاییان به شهر و مشکلات مختلف آن شده است.

وی در ادامه افزود: شهرستان فاروج ازلحاظ جغرافیایی در منطقه بسیار عالی و مناسبی برای کشت گیاهان دارویی قرار دارد، بگونه ای که می‌توان اقسام مختلفی را در داخل شهرستان کشت و پرورش داد و با توجه به شعار امسال که اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است سرمایه گزاری در این بخش می‌تواند تا حد زیادی به اجرای عملی این شعار تحقق بخشد.

امیر بتویی با اشاره به سیاست سازمان جنگل‌ها و مراتع مبنی بر اقتصادی کردن مراتع گفت: اقتصادی کردن مراتع به این معنی است که باید فشار دام را از روی مرتع کم کرده و وابستگی کلیه دامداران به مرتع را به حداقل برسانیم. از طرفی نیز اقتصاد خانواده‌ها را به سمت کشت گیاهان دارویی و زنبورداری سوق دهیم.

وی با تأکید بر ظرفیت فوق‌العاده شهرستان فاروج برای کشت گیاهان دارویی گفت: این پتانسیل در فاروج بسیار عالی است و ما نیز کشت گیاهان دارویی را پیش‌گرفته‌ایم و با همکاری کشاورزان محلی توانستیم نزدیک به 100 هکتار را در روستاهای قلعه صفا و قره جغه قهرمانلو به زیر کشت باریجه ببریم.

وی در ادامه افزود: رایزنی‌هایی نیز داشته‌ایم تا بتوانیم محصول گل محمدی را هم به مزارع شهرستان تزریق کنیم، تلاش ما این است که با نگاه به این ظرفیت بالقوه شهرستان، در سال‌های آینده فاروج را به‌عنوان قطب تولید گیاهان دارویی در منطقه معرفی نماییم.

بتویی در گفتگو با خبرنگار فاروج من گفت: مسئله اصلی پس از کشت گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و بسته‌بندی است که باید این ظرفیت نیز در شهرستان ایجاد شود، گیاهان دارویی کشت‌شده در فاروج توانایی این را دارد که به کشورهای اروپایی نیز صادر شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: با ورود صنایع فرآوری و بسته‌بندی به شهرستان و فعالیت در عرصه گیاهان دارویی علاوه بر ایجاد اشتغال باعث ماندگاری بیشتر مردم در روستاها و توسعه شهرستان هم خواهد شد که صادرات تولیدات این روستاها عمل به کلام مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در رابطه با اقتصاد مقاومتی است.

 

انتهای پیام./

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک