سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰/۱۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۲۴:۲۰ - اذان ظهر:۱۱:۲۶:۱۴ - اذان مغرب:۱۷:۲۱:۲۷
بجنورد
۹° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۶۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ساعت ۱:۵۵
در گفت و گو با عصر اترک اعلام شد:

آتش سودجویانی که همچنان هستی عشایر خراسان شمالی را می سوزاند/اشباح جری تر شده اند

رئیس بسیج جامعه عشایری خراسان شمالی گفت: چندین سال است هنگامیکه عشایر خراسان شمالی به خارج از قشلاقگاه استان گلستان کوچ می کنند، سودجویانی از فرصت استفاده می کنند و واحدهای دامی و اقامتی عشایر خراسان شمالی در این قشلاقگاه ها را به آتش می کشند و تخریب می کنند.
آتش سودجویانی که همچنان هستی عشایر خراسان شمالی را می سوزاند/اشباح جری تر شده اند,

محمد قنبرزاده، رئیس بسیج جامعه عشایری خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: در استان گلستان 370 هزار هکتار مرتع وجود دارد که 120 هزار هکتار آن برای چرای دام عشایر استان های خراسان رضوی و شمالی در فصل قشلاق مورد بهره برداری قرار می گیرند.

 

قنبرزاده در ادامه با بیان اینکه عده ای از سودجویان در استان گلستان به دنبال این هستند که اجازه ندهند عشایر به قشلاقگاه های این استان کوچ کنند تا خود این اراضی را تصرف کنند، تصریح کرد: طی چندین سال اخیر هنگامیکه عشایر خراسان شمالی و رضوی با شروع فصل ییلاق، به خارج از مراتع قشلاقی استان گلستان ( مراتع قشلاقی مراوه و تپه، کلاله و گنبد ) کوچ می کنند، سودجویانی از فرصت استفاده می کنند و واحدهای دامی و اقامتی این عشایر که در مراتع قشلاقی استان گلستان بر جا می مانند را تخریب می کنند و به آتش می کشند.

 

وی همچنین عنوان کرد: سه هفته قبل پس از اینکه جلسه ای با حضور مدیران کل امنیتی و امور عشایر سه استان گلستان و خراسان های شمالی و رضوی همچنین با حضور فرمانداران مانه و سملقان از خراسان شمالی و شهرستان مراوه و تپه از استان گلستان به منظور رسیدگی به این موضوع برگزار و تصمیم گرفته شد تا نسبت به شناسایی این متعرضان اقدام شود، شاهد بودیم که دوباره طی این روزهای اخیر این سودجویان جری تر شده و به تخریب بیشتری از اموال این عشایر در قشلاقگاه های استان گلستان اقدام کرده اند.

 

رئیس بسیج جامعه عشایری خراسان شمالی در ادامه افزود: طی روزهای اخیر در منطقه جرگلان نیز 12 فقره تخریب اموال عشایر شیروان اتفاق افتاده است.

 

وی با اذعان بر این نکته که رسیدگی به این موضوع و اتخاذ تصمیمات کلان و مهم برای فرونشاندن این آتش سوزی ها و تخریب ها همچنین برخورد جدی با این سودجویان، ورود جدی استانداران، نمایندگان مجلس، نهادهای انتظامی و قضایی سه استان را می طلبد، خاطر نشان کرد: با توجه به تکرار این اتفاق در هر سال، متاسفانه تاکنون این متعرضان نه شناسایی و نه دستگیر شده اند.

 

قنبرزاده با بیان اینکه عشایر خسارت دیده خواهان شناسایی این متعرضان  و جبران خسارت اموال از دست رفته خود هستند، همچنین خواستار شده اند: اسناد حد و حدودات اراضی ممیزی شده در قشلاق گاه های استان گلستان برای آنان صادر شوند تا این آتش سوزی ها و تخریب اموال فرونشانده شوند.

 

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک