چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۳/۱۹/۲۰۱۹
اذان صبح:۰۴:۲۰:۱۶ - اذان ظهر:۱۱:۴۸:۳۱ - اذان مغرب:۱۸:۰۹:۳۰
بجنورد
۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۹۶۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ - ساعت ۵:۱۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی:

۲۱۰  میلیون تومان اعتبار پژوهشی استان برگشت خورد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان شمالی از عدم جذب اعتبارات پژوهشی از سوی 8 دستگاه اجرایی استان  خبر داد و گفت: در مجموع 210 میلیون تومان از اعتبارات پژوهشی استان طی سال گذشته برگشت خورد.
210  میلیون تومان اعتبار پژوهشی استان برگشت خورد,

به گزارش خبرنگار عصر اترک،محمود دلپسند،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان شمالی درنشست خبری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری وفن بازار که به مناسبت هفته پژوهش برگزارشد بااعلام این خبر گفت: متاسفانه طی سال گذشته 210 میلیون تومان اعتبار پژوهشی استان برگشت خورد که رقم قابل توجهی بود که امیدواریم امسال جبران کنیم.

وی به دستگاه های اجرایی استان که نتوانستند اعتبارات پژوهشی را طی سال گذشته جذب کنند اشاره کرد و اظهار کرد: در این میان برخی دستگاه ها اعتبارات پژوهشی آنان اندک بود و نمی توانستند کار پژوهشی کنند که عذر آنها قابل پذیرش است ولی برخی دیگر اینگونه نبوده است.

وی از جمله دستگاه های اجرایی استان که نتوانستند اعتبارات پژوهشی را طی سال گذشته جذب کنند را اداره کل راه وشهرسازی اعلام کرد وافزود: این دستگاه بیشترین رقم برگشتی اعتبارات پژوهشی را به میزان 45 میلیون تومان را به خود اختصاص داده است.

وی از دیگر دستگاه های اجرایی استان که نتوانستند اعتبارات پژوهشی را جذب کنند  سازمان تبلیغات اسلامی به همراه حوزه هنری به میزان 20 میلیون تومان عنوان کرد.

وی همچنین اداره کل پزشکی قانونی،اداره کل بازرسی،اداره کل اوقاف و امور خیریه و منابع طبیعی استان را از دیگر دستگاه های استان نام برد که نتوانستند اعتبارات پژوهشی را طی سال گذشته جذب کنند.

دلپسند به دستگاه هایی که از محل اعتبارات ملی تسهیلات اخذ می کنند ولی نتوانستند اعتبارات پژوهشی را جذب کنند اشاره کرد و این دستگاه ها را آب وفاضلاب شهری به میزان 40 میلیون تومان،شرکت گاز 54 میلیون تومان،آب و فاضلاب روستایی 10 میلیون تومان ذکر کرد.

وی متذکر شد:امسال  نیز دستگاه هایی که  در حوزه پژوهش طرح های آنها  بر محورهای اقتصاد مقاومتی باشد در ارزیابی از اولویت ویژه و هم امتیاز ویژه برخوردار خواهند بود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی در ادامه از افتتاح  نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار از فردا پنجم آذر به مدت یک هفته تا 9 آذر خبر داد و گفت: این نمایشگاه در محل دانشگاه پیام نور بجنورد از ساعت 9 صبح تا 19 عصر برای بازدید علاقمندان دایر است.

وی افزود:امسال نمایشگاه با 70 غرفه در فضایی به متراژ هزار و 500 متر برپا خواهد شد.

وی پیش بینی مجموع  برگزیدگان پژوهش استان طی سال جاری را 22 نفر اعلام کرد و افزود:امسال در نظر گرفته شده  در بخش برگزیدگان 7 پژوهشگر در سطح دانشگاه ها 7 پژوهشگر در سطح دستگاه های اجرایی،یک پژوهشگر مستقل،3 نفر دارای ایده برتر و 3 دانش آموز برتر انتخاب خواهند شد.

وی ادامه داد: تاکنون در کمیته علمی 35 پرونده از دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی واصل شده است که 50 درصد آن متعلق به دستگاه های اجرایی،50 درصد دانشگاه ها و 5 پرونده نیز از حوزه فناوری ارسال شده است.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک