سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۳:۰۶ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۵۴ - اذان مغرب:۱۶:۴۳:۲۹
بجنورد
صفر° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۶۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹ - ساعت ۶:۱۱
مدیر جهاد کشاورزی مانه و سملقان عنوان کرد:

کشت ۲۳۰۰ هکتاری کلزا در مانه و سملقان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عنوان کرد: مانه وسملقان بعنوان جایگاه تولید انواع محصولات کشاورزی درسال زراعی ۹۷_۹۶ تاکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت کلزا رفته است.
کشت 2300 هکتاری کلزا در مانه و سملقان,

به گزارش عصر اترک به نقل از  پایگاه خبری آشخانه، مدیرجهادکشاورزی مانه و سملقان  عنوان کرد: شهرستان مانه وسملقان بعنوان جایگاه تولید انواع محصولات کشاورزی درسال زراعی ۹۷_۹۶ تاکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت کلزا رفته است.

وی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه تاکنون ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان تاکنون زیر کشت کلزا رفته است کشاورزان باید  با رعایت تاریخ کشت مناسب کشت و بهره گیری از ادوات کشت مکانیزه واستفاده مناسب از کودهای شیمیایی مورد نیاز وکشت ارقام هیبرید وارداتی کلزا، شاهد تولید مناسب این محصول باشیم.

«نظام دوست» افزود: محصول کلزا بعنوان یک دانه روغنی با کیفیت وحمایت دولت از کشت این محصول توانسته جایگاه مهمی در بین محصولات زراعی این شهرستان به خود اختصاص دهد.

وی با بیان این که، با توجه به قیمت مناسب وخرید تضمینی این محصول هرساله به سطوح زیر کشت این محصول افزوده می شود اظهار کرد: در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش ۱۵درصدی درکشت این محصول هستیم، امابه دلیل رعایت تاریخ کشت امیدواریم کلیه سطوح کشت شده به تولید مناسب رسیده باشد.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود بیش از پنج هزار تن کلزا تحویل مراکز خرید گردد.

انتهای پیام/ فیروز بخت

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک