سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۹:۱۰ - اذان ظهر:۱۱:۳۸:۴۴ - اذان مغرب:۱۶:۴۶:۴۹
بجنورد
صفر° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۷۹۶۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ - ساعت ۵:۰

گلایه های ورزشکاران مانه و سملقانی از بی مهری و کم توجهی مسئولین

در حالی که بیشتر جمعیت شهرستان مانه و سملقان را جوانانی با استعدادهای ورزشی فوق‌العاده‌ تشکیل می دهد، ورزش منطقه آشخانه شرایط خوبی به سر نمی برد.
گلایه های ورزشکاران مانه و سملقانی از بی مهری و کم توجهی مسئولین,

به گزارش عصر اترک به نقل از  پایگاه خبری آشخانه، توجه به ورزش جوانان امری مهم و ضروری به حساب می آید چراکه توجه به ورزش جوانان  و حضور گسترده جوانان در فعالیت های ورزشی سبب سلامت جامعه و ایجاد نشاط و امیدواری در جوانان خواهد شد، بنابراین لازم است تا مسئولین نگاه ویژه ای به این مقوله مهم داشته و با برنامه ریزی صحیح، مشکلات و معضلات ورزشی جوانان را برطرف کنند.

در برخورد و معاشرت با ورزشکاران متوجه شدم این روزها ورزش شهر آشخانه مورد بی‌مهری و بی‌توجهی مسئولان قرار گرفته است و این در حالیست که بیشتر جمعیت این منطقه از شهرستان مانه و سملقان را جوانانی با استعدادهای ورزشی فوق‌العاده‌ تشکیل می دهد، ورزش منطقه آشخانه شرایط خوبی به سر نمی برد.

حمایت های مسئولین در حد چند دست لباس

یکی از فعالین عرصه فوتبال با گلایه از مسئولین می گوید: حمایت های مسئولین در حد چند دست لباس و توپ است، که آن هم با پیگیری های خودمان دریافت می کنیم در غیر این کسی پیگیر ما نیست.

 

پرداخت هزینه ها با فروش جوایز مسابقات

یک سال با عنوان حامی مالی یکی از ادارات در مسابقات شرکت کردیم، قرار بود همه هزینه های مسابقات پرداخت شود، اما بعد از مسابقات این گونه نشد و بازیکنان و مربیان با فروش جوایز مقام سومی استان، هزینه ها را پرداخت کردند.

برای پاسخ به مطالبات ورزشکاران شهرستان، خواسته ها و گلایه های آنان را با یونس کریمان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مانه و سملقان در میان گذاشتیم.

استعداد بالای ورزشی شهرستان، حمایت کم مسئولین

یکی از کاراته کاران شهرستان مانه و سملقان با اشاره به استعداد بالای شهرستان گفت: مانه و سملقان در عرصه ورزشی دارای ظرفیت‌های بالایی است و باید مسئولین حمایت لازم را از این قشر داشته باشند. ما در اکثر مسابقات گوناگون استانی یا کشوری حضور داریم در حالیکه در سطح کاراته کاران مانه و سملقانی بیشترین اعضا و حضور را در مسابقات دارند.

وی اضافه کرد: ما ورزشکاران زیادی داریم که مقام‌های کشوری و بین‌المللی برای استان و کشور کسب کرده‌اند اما امروز در شرایط خوبی به سر نمی‌برند و آنگونه که شایسته است حمایت نمی شوند و مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند

 

.

عدم توجه به قهرمانان کشوری، آسیایی و اروپایی

این کاراته کار افزود: به ورزشکارانی که مقام های قهرمانی آسیایی و اروپایی کسب کرده اند چه به لحاظ مادی و چه معنوی حمایت و توجه نمی کنند. این حمایت ها می تواند در قالب اهدای زمین شهری جهت تاسیس باشگاه های ورزشی که سبب رونق ورزش و دلگرمی ورزشکاران می شود، باشد.

عدم پرداخت هزینه ها از سوی دولت در مسابقات

یکی دیگر از کاراته کاران شهرستان با اشاره به عدم حمایت مسئولین در مسابقات، بیان کرد: ما با هماهنگی و نامه نگاری با اداره ورزش و جوانان شهرستان به مسابقات استانی و کشوری اعزام می شویم، ولیکن از تیم هزینه ورودی، ثبت نام و اسکان دریافت می شود، برای ما سوال است که مگر این مسابقات متولی دولتی ندارند، چرا دولت هزینه ها را حذف یا کاهش نمی دهد.

استقبال از سالن های ورزشی خصوصی

عرب زاده از دیگر کاراته کاران با بیان این که استقبال از سالن های ورزشی خصوصی بیشتر از سالن های دولتی است، اظهار کرد: هزینه سالن های دولتی به تناسب گران تر از سالن های خصوصی است با وجود این که شعار ورزش و مردم سر می دهند.

حرف اول، تامین هزینه ها

از طرف دیگر نه اداره ورزش و جوانان به دلیل محدودیت مالی و نه هیئت کاراته و ورزشکاران توان پرداخت هزینه اجاره سالن ها و سوله های ورزشی را دارند و از طرف دیگر هم هر مشکلی در حوزه ورزش است باید ورزشکاران حل کنند برای همین می گویم عمده ترین و بزرگترین مشکل ورزشی حداقل در این رشته که با آن آشنایی کامل دارم تامین هزینه هاست که حرف اول را می زند

 

.

ملغی تسهیلات 4 درصدی به بهسازی فضاهای ورزشی

قرار بود سال گذشته برای بهسازی، مرمت و توسعه فضاهای ورزشی تسهیلات 4 درصدی به متقاضیان اعطاء کنند، اما بعد از مدتی مطرح شد که 50 میلیون تومان وام به مانه و سملقان تعلق گرفته که آن تسهیلات هم منهل و جلوی اش بسته شد.

وی افزود: مانه و سملقان نسبت به جمعیت 110 هزار نفری و استعداد بالای ورزشی نسبت به شهرستان های دیگر استان، کم ترین تسهیلات به آن تعلق گرفت.

 

 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان با اشاره به گرانی سالن های دولتی نسبت به خصوصی گفت: در شهر آشخانه 7 سالن ورزشی وجود دارد که همه ی آنها به بخش خصوصی واگذار شده اند که طبق تعرفه های خودشان شهریه دریافت می کنند.

وی افزود: ان شاء الله با اتمام قرارداد این سالن ها در اوایل سال 97، سعی می کنیم این سالن ها را در مناقصه و در اختیار هیئت های ورزشی قرار دهیم تا شهریه آن ها با نظارت و در حد نگهداری سالن ها باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: سالن ورزشی تختی نیز سال آینده با تجهیز به تاتمی، در اختیار ورزشکاران کاراته، تکواندو و رشته های تشکی قرار می دهیم.

یونس کریمان در خصوص حضور تیم ها در مسابقات استانی و کشوری بدون حمایت اداره گفت: مسابقات کشوری از حوزه اختیارات ما خارج است و باید از طریق هماهنگی با اداره کل استان اعزام شوند و در مسابقات سبکی نیز با مسئولیت خود مربی متقاضی اعزام می شوند.

وی هم چنین افزود: رئیس هیئت با انتخاب کابینه هیئت خود، باید در تامین هزینه های مالی خود به دنبال اسپانسر باشد، وظیفه رئیس هیئت تنها به یدک کشیدن نام و عنوان نیست.

وی تصریح کرد: در مسابقات رشته های رزمی سبکی ورودی دریافت می کنند که بدون هماهنگی فدراسیون برگزار می شود، که حضور در این مسابقات بدون معرفی نامه از استان، شرکت در مسابقات رسمیت ندارد، که در صوررت هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان هزینه ها را تقبل می کند.

این مقام شهرستانی، با اشاره به ملغی شدن تسهیلات 4 درصدی جهت رشد و توسعه فضاهای ورزشی به متقاضیان، گفت: در سال های گذشته 1 میلیارد و 100 میلیون تومان برای تسهیلات ورزشی تعلق گرفته بود، که مدیران وقت اداره کل مبلغ 50 میلیون تومان را به شهرستان ما اختصاص داده بودند.

وی افزود: در حالی که شهرستان های همجوار تا مبلغ 300 میلیون تومان نیز تسهیلات دریافت کرده بودند، با این وجود نیز تسهیلات بخش مانه و سملقان مسدود شد.

یونس کریمان با بیان این که لیگ های فوتبال شخصی هستند، اظهار کرد: هیئت های ورزشی به اندازه ای اختیار ندارند که توانایی حمایت مالی از زیرمجموعه ها را داشته باشند، محدوده اختیاراتی آن ها در حد نامه نگاری شرکت در مسابقات و مطالبات اولیه است، و توان حمایت مالی در حد کلان نیست.

وی در ادامه اضافه کرد: ساختار ورزشی ما در دوره ها و سال های گذشته آسیب دیده بوده و نیاز به زمان وبرنامه ریزی دارد.

وی تصریح کرد: امروزه سالن های ما به تجهیزات ملزوم مجهز شده اند و تا پایان سال 96 تمامی سالن ها آماده و برنامه ریزی مدون جهت خدمات رسانی به هیئت های ورزشی شهرستان می شوند.

کریمان با بیان این که ما نمی توانیم با تمرکز بروی 46 هیئت ورزشی شهرستان، از فضاهای ورزشی روستایی چشم پوشی کنیم، گفت: شهرستان 170 فضای ورزشی روستایی دارد که متولیان آن ها نیز مطالباتی دارند، که عدم رسیدگی به آن ها و آسیب های اجتماعی وارده نیز به بزرگی عدم توجه به هیئت هاست، که ما برای اصلاح این زیر ساخت ها نیاز به زمان داریم.

انتهای پیام/ فیروزبخت

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک