سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰/۲۳/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۳۰:۳۵ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۰۰ - اذان مغرب:۱۷:۱۲:۲۶
بجنورد
۱۲° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۹۶۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ساعت ۴:۴۵
استاندار خراسان شمالی خبر داد:

اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به خراسان شمالی

استاندار خراسان شمالی از تسهیلات 700 میلیارد تومانی برای اشتغالزایی در استان خبر داد و گفت: امسال ۱۹۰میلیارد تومان تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و درمجموع، حدود ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا از منابع مختلف برای خراسان شمالی تعیین شده است که مردم و شرکت های تعاونی می توانند از آن بهره مند شوند.
اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به خراسان شمالی,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، محمدرضا صالحی که برای ششمین بار طی 9 ماه گذشته به راز و جرگلان رفته بود و در همایش استانی وحدت اسلامی در روستای «بچه دره» از توابع بخش سنی نشین جرگلان در حضور جمع زیادی از مردم و علمای منطقه سخن می گفت، نخستین ویژگی پیغمبر اسلام(ص)را خوش خلقی، سعه صدر و ارتباط نزدیک با مردم دانست.

وی با ذکر نمونه هایی از سیره زندگی پیامبر خاتم تصریح کرد: شعار زنده باد مخالف من، در حقیقت جزو رفتار و سیره نبوی است و چه خوب است که در هفته وحدت به سیره عملی حضرت رسول اکرم(ص) بازگردیم و اسوه بودن پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) را مبنای کارهای خود قرار دهیم.

وی آزادی و کرامت ذاتی انسان ها نزد پروردگار را یادآور شد و تصریح کرد: ما پیروان دینی هستیم که پیامبرش قدرت تحمل دیگران را داشت و آموزش را بر زن و مرد واجب کرده است و برای علم آموزی زمان و مکان نمی شناسد.

صالحی با اشاره به دیدارهای خود با دکتر ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و سفر اخیر وی به بجنورد خاطرنشان کرد: در پی این دیدارها مقرر شد یک مدرسه شبانه روزی برای دختران در راز و جرگلان به علاوه سالن ورزشی دانش آموزی ساخته شود.

استاندار هم چنین از مختومقلی شاعر بزرگ قوم ترکمن یاد کرد و نقش او در حفظ فرهنگ و زبان این قوم را همانند نقش فردوسی در پاسداری از زبان فارسی توصیف کرد.

صالحی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اعتبارات عمرانی شهرستان راز و جرگلان که پیش از دولت تدبیر و امید ۷میلیارد تومان بود، با رشد ۶و نیم برابری نسبت به گذشته امسال به ۴۵میلیارد تومان رسید.

وی ادامه داد: اعتبارات خوبی برای بهبود وضعیت راه های روستایی این شهرستان در نظر گرفته ایم هرچند میانگین راه های روستایی راز و جرگلان به نسبت میانگین استانی وضعیت بهتری دارد.

سرمایه گذاری برای تکمیل شبکه های پایاب سدهای غلامان و جرگلان که در این دولت آبگیری شد، هم چنین تکمیل شبکه گازرسانی همه روستاهای شهرستان تا پایان سال آینده، ساخت 11 مدرسه جدید، تکمیل مجتمع های آبرسانی شرب روستایی و پیگیری ناحیه صنعتی از دیگر نکات مورد اشاره مقام عالی دولت در استان بود.

صالحی ظرفیت های راز و جرگلان در عرصه های گوناگون ازجمله کشاورزی، صنایع دستی و دستبافته های ترکمنی و اسب اصیل ترکمن را برشمرد و بر تکمیل حلقه های زنجیره فعالیت های اقتصادی برای ارتقای ارزش افزوده و اشتغالزایی بیشتر و افزایش درآمد سرانه مردم تأکید کرد.

وی یادآور شد: امسال ۱۹۰میلیارد تومان تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و درمجموع، حدود ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا از منابع مختلف برای خراسان شمالی تعیین شده است که مردم و شرکت های تعاونی می توانند از آن بهره گیرند. وی خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری سال گذشته در خراسان شمالی 11.8 درصد بود که تیرماه امسال به 9.9 درصد کاهش یافته است اما به کمک شما مردم می خواهیم این نرخ در سال 1400 به کمتر از 5 درصد برسد.

استاندار هم چنین ابراز امیدواری کرد با توجه به پیگیری های انجام شده، روستاهای غلامان و یکه سعود در شهرستان راز و جرگلان تا قبل از پایان یافتن سال جاری به شهر ارتقا یابد و بخشداری آن ها تکمیل و تجهیز شود.

 نجاهی بخشدار جرگلان هم در این آیین ویژه با تشریح مهم ترین خدمات دولت تدبیر و امید در شهرستان راز و جرگلان به ویژه بخش 30 هزار نفری جرگلان گفت: برق رسانی روستاهای دوردست و اتمام گازرسانی به تمام نقاط شهرستان تا پایان سال مالی جاری از مهم ترین خدمات ارائه شده است. وی افزود: مقدمات احداث راه ارتباطی جرگلان به مراوه تپه استان گلستان هم با دستور استاندار خراسان شمالی فراهم شد.

آخوند پروانه امام جمعه اهل تسنن دهستان حصارچه بخش جرگلان نیز ضمن خوشامدگویی و بیان برخی مصادیق سیره نبوی، نابودی حکومت تروریست های تکفیری داعش را تبریک گفت و برای آزادی قدس شریف هم دعا کرد.

حجت الاسلام نوروزی امام جمعه شهر راز هم با قدردانی از خدمات دولت در این شهرستان به ویژه طرح های راهسازی و آسفالت محورهای ارتباطی، گازرسانی و احداث مدارس، از مردم خواست از تسهیلات بسیار مناسب اشتغالزا به نحو مطلوب بهره گیرند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک