پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱/۱۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۵۱:۲۶ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۱۵ - اذان مغرب:۱۶:۵۰:۰۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۷۹۷۰۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ساعت ۴:۳۱
در گفتگو با آیت الله مهمان نواز؛

نابودی داعش ره آورد وحدت شیعه و سنی بود

نماینده مردم استان خراسان شمالی در خبرگان رهبری گفت: رمز موفقیت رزمندگان اسلام در نابودی داعش، وحدت و همدلی بین شیعه و سنی بود.
نابودی داعش ره آورد وحدت شیعه و سنی بود,

به گزارش  عصر اترک به نقل از بجنا؛ آیت الله حبیب الله مهمان نواز، در گفتگو با خبرنگار بجنا گفت: امروز، حفظ وحدت و تقویت آن یکی از ضرورت های جهان اسلام است  و دشمنان اسلام با نفوذ و رخنه در میان مسلمانان، در صدد ایجاد تفرقه و نفاق بین مذاهب اسلامی شیعه و سنی است.

وی ادامه داد: دشمنان ما با استفاده از غفلت ایجاد شده، تا حدودی نیز موفق شده اند که یکی از نتایج آن را می توان گروه تکفیری داعش نامید که با وحدت بین شیعه و سنی، مغلوب اسلام و مسلمین گشت.

وی اظهار داشت: وظیفه ما مسلمانان آگاهی از توطئه های دشمنان اسلام و مسلمین، تقویت مشترکات مذاهب اسلامی، احترام به افکار و عقاید مذاهب اسلامی و ایجاد ارتباطات بیشتر بین علما، دانشجویان و دانشگاهیان شیعه و سنی است.

آیت الله مهمان نواز افزود: تقویت اخوت و برادری بین مذاهب اسلامی به عنوان شاخه های درخت تنومند دین مبین اسلام است.

وی بیان داشت: همانطور که علما و تمامی مراجع معظم تقلید و بویژه مقام معظم رهبری بارها و بارها فرموند، مسلمانان بایستی از مسائلی که سبب ایجاد تفرقه در بین آنها می شود، پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: بهترین راه جلوگیری از تفرقه بین مذاهب اسلامی احترام به عقاید و مقدسات مذاهب، تقویت مشترکات جهان اسلام و جلوگیری از بی احترامی و بی حرمتی نسبت به مقدسات مذاهب است.

نماینده مردم استان در خبرگان رهبری ضمن اشاره به آیه ای از قرآن کریم مبنی بر اتحاد، ادامه داد: برای جلوگیری از آسیب های دشمن، بایستی آگاهی و شناختی نسبت به توطئه های دشمن، علی الخصوص  اقدامات دشمن در دهه های اخیر، که در پی هراس از گسترش اسلام دست به این کار می زنند، داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به سخن مقام معظم رهبری در باره تقویت مشترکات بین مذاهب، افزود: مسلمانان باید آگاه باشند و از شیعه انگلیسی و سنی وهابی که هر دوی آنان از ساخته های دشمنان اسلام است، برائت جویند.

وی ضمن بین اینکه توجه به آرمان های مشترک و تقویت آن سبب افزایش وحدت و پیشرفت جامعه خواهد شد؛ تاکید کرد: اتحاد بین شیعه و سنی بسیار استراتژیک و مهم است و هرکس سبب برهم زدن این اتحاد باشد، جزو دشمنان اسلام شمرده می شود.

 

انتهای پیام/ براتی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک