یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱/۱۸/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۵۴:۰۹ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۴۹ - اذان مغرب:۱۶:۴۸:۱۳
بجنورد
۱۱° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۷۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ساعت ۱۰:۲۱
معاون درمان وزارت بهداشت مطرح کرد

راه‌اندازی ۹۰ مرکز سرطان در کشور

معاون درمان وزارت بهداشت در اجلاس معاونین درمان سراسر کشور با اشاره به این که ارتقای زیرساخت های سرطان در دستور کار و قرار است ٩٠ مرکز سرطان راه‌اندازی شود، افزود: آیین‌نامه شیمی درمانی در آینده نزدیک ابلاغ خواهد شد.
راه‌اندازی 90 مرکز سرطان در کشور,

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، قاسم جان بابایی گفت: اگر به بیمارستان‌ها توجه نشود، فعالیت دانشگاه‌ها با مشکل روبرو می‌شود و رسالت آنها نیمه تمام می‌ماند.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به این که درمان حوزه‌ای است که آثار آن همان در زمان مشخص می‌شود و اقدامات این حوزه به روز است، افزود: هر نوع سوء مدیریتی، ضعف دانشگاه و هر تلاشی موفقیت دانشگاه را در پی دارد.

وی با بیان این که در این دوره در حوزه فنی درمان بیشتر کار می کنیم زیرا چنانچه در این بخش کار نشود طرح تحول سلامت پایدار نخواهد بود، افزود: استقرار نظام ارجاع، سطح بندی خدمات و ابلاغ سند درمان از جمله اقدامات ما است.

جان بابایی با تأکید بر این که کلینیک‌های ویژه باید بیش‌تر مورد توجه قرار گیرند و دانشگاه‌ها در این حوزه باید بیشتر کار کنند، افزود: اگر دانشگاه کلینیک ویژه نداشته باشد، بخش خصوصی هم در این حوزه وارد نمی‌شود.

وی همچنین گفت: آیین‌نامه‌ کلینیک‌های بیماری‌های جنسی، باروری، رشد، تکامل و مرکز توانبخشی نوشته شده و هفته بعد ابلاغ می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ٩٢ درصد از درآمد بیمارستان ها، درآمد اختصاصی است.


وی با اشاره به این که اعتبار هر دانشگاه به داشتن کلینیک توانبخشی است، افزود: مراکز جامع بیماران خاص یکی از نیازهای ضروری است، این بیماران بلاتکلیف هستند، لذا باید در کلینیک‌ها‌ی ویژه، فضایی هم برای این بیماران در نظر گرفته شود.

جان‌بابایی کاهش تصدی‌گری و برون‌سپاری خدمات درمانی را یکی دیگر از اهداف حوزه درمان دانست و افزود: آیین‌نامه جدید بیمارستان‌های هیات امنایی جمع‌بندی شده و قرار است اجرایی شود.

وی تدوین و اجرای راهنماهای بالینی را از دیگر اقدامات معاونت درمان برشمرد و گفت: تدوین پروتکل خدمات پرهزینه مثل ارتوپدی، اندوسکوپی، کلونوسکوپی در مرحله نهایی است.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه گفت: اصلاح نظام اعتباربخشی و ارتقای نظارت بر مراکز تشخیصی و درمانی، ارتقاء سامانه اعتباربخشی، بازنگری سنجه های اعتباربخشی، استانداردسازی چک لیست های نظارت بر امور درمان، ایجاد سامانه جامع نظارت بر درمان، بازنگری آیین‌نامه و بخش‌نامه‌های نظارتی، بازنگری سیستم ویزیت، اصلاح بسته های کاهش فرانشیز، اصلاح بسته حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم از دیگر اقدامات این حوزه است.

جان بابایی بازنگری و تدوین بسته بیمه پایه، تدوین بسته خدمات بیمه سلامت در کشور، مدیریت خدمات شایع و پرهزینه، خدمات اورژانس و پوشش کامل بیماران خاص و صعب‌العلاج و همچنین پوشش کامل سه دهک اول درآمدی را نیز در دستور کار این معاونت بیان کرد.

وی در ادامه تأکید کرد: اصلاح نظام پرداخت نیز اهمیت دارد، زیرا یکی از دلایل نارصایتی است و در این راستا نظام پرداخت DRG مستقر خواهد شد.

معاون درمان وزارت بهداشت از دیگر اقدامات حوزه درمان به بازنگری کتاب ارزش نسبی در قالب شورای عالی بیمه و خدمات درمانی سازمان نظام پزشکی ، استقرار نظام پرداخت بیمارستان های وزارت بهداشت با مکانیزم پرداخت آینده نگر با سقف بسته، ارتقا و بازنگری سیستم HIS و MIS اشاره کرد.

وی همچنین گفت: بازنگری در فهرست خدمات آزمایشگاهی بسته بیمه پایه و تعیین فرانشیز اولیه یکی از اولویتهاست زیرا در آزمایشگاه هزینه های بیهوده زیادی وجود دارد.

جان بابایی افزود: بحث سلامت روان در دستور کار است که در این راستا تخت های روانپزشکی افزایش خواهد یافت.

معاون درمان وزارت بهداشت در پایان گفت: دانشگاه ها باید بر سامانه آیداتیس نظارت بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک