پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱/۱۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۵۱:۲۶ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۱۵ - اذان مغرب:۱۶:۵۰:۰۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۷۰۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ساعت ۹:۸
مدیرکل هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان:

نرخ بیکاری در هرمزگان ۱۰/۸درصد است/تثبیت اشتغال ۱۷ هزار و ۴۶۰ نفر

بندرعباس - مدیرکل هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان نرخ بیکاری در هرمزگان ۱۰.۸درصد اعلام کرد.
نرخ بیکاری در هرمزگان ۱۰.۸درصد است/تثبیت اشتغال ۱۷ هزار و ۴۶۰ نفر,

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود هندیان ظهر سه شنبه در نشستی با خبرنگاران با تشریح عملکرد اقتصادی استان هرمزگان متناسب با اهداف اقتصاد مقاومتی، عنوان کرد: دستاوردهای اقتصادی استان هرمزگان درعرصه های مختلف تولیدی اعم ازصنعتی، کشاورزی، بازرگانی، خدماتی وعمرانی در چهارچوب اهداف اقتصاد مقاومتی درسال جاری رشد شتابانی به خود گرفته و بسترمناسب رونق تولید و اشتغال را در استان بیش از پیش فراهم ساخته است.

وی تصریح کرد: طرح ها  و پروژه های متعددی در سطح استان از ابتدای سال جاری تا کنون مورد بهره برداری قرار گرفته است  و طرح های بسیاری نیز تا پایان سال در استان آماده  افتتاح می شوند.

هندیان با اشاره به اهم برنامه ها، اقدامات و دستاوردهای اقتصادی استان از ابتدای سال تاکنون خاطرنشان کرد: ایجاد و تثبیت اشتغال۱۷۴۶۰ نفر در سال جاری و ثبت نرخ بیکاری ۱۰.۸ درصد و به میزان ۰.۹ درصد پایین تر از میانگین نرخ بیکاری کشوری در تابستان سال جاری، ثبت مبلغ ۱۵.۳ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از ابتدای سال جاری، پرداخت ۲۶۷ میلیارد و ۹۶۵ میلیون تومان از محل منابع بانکی در قالب طرح رونق تولید و بازسازی و نوسازی بنگاه های تولیدی به منظور رشد ۱۰ درصدی در تولید و اشتغال کشور به ۱۰۲ واحد تولیدی در استان و کسب رتبه نخست استان از حیث مبالغ پرداختی به منظور بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی در کشور، تولید بیش از۵ میلیون تن انواع محصولات صنعتی و معدنی از قبیل شمش روی، آلومینیوم، شمش فولادی، قیر، سنگ گچ، پودر کربنات و سیمان و کلینکر در ۷ ماهه سال جاری ، صدور ۵۳ فقره پروانه بهره برداری صنعتی به ارزش ۷۸۳۶ میلیارد ریال و  ۱۸۸ جواز تأسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تا کنون از مهمترین این اقدمات بوده است.

مدیرکل هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به میزان تحقق  صادرات غیرنفتی استان اظهارداشت: صادرات غیرنفتی استان هرمزگان در سال جاری از مبادی گمرکات هرمزگان به میزان ۸ میلیارد و۹۷۳ میلیون دلار هدف گذاری شده است که این هدف گذاری با تحقق ۷۰ درصدی در استان با صادرات ۲۹.۵ میلیون تن کالا به ارزش ۶.۲ میلیارد دلار از مبادی گمرکات استان در ۸ ماهه سال جاری  را نشان می دهد.

وی در خصوص میزان تحقق سهم صادرات غیرنفتی از محل محصولات تولیدی استان بیان داشت: این سهم  به میزان ۲ میلیارد دلار بوده است که تحقق بیش از ۷۲ درصد از هدف گذاری مذکور به ارزش ۱ میلیارد و ۴۴۶ میلیون دلار در ۷ ماهه سال جاری را شاهد هستیم.

هندیان در خصوص تحقق درآمدهای گمرکی استان گفت: درآمدهای گمرکی استان با ثبت رقم درآمدی بالغ بر ۶۶۳۴.۷ میلیارد تومان و رشد ۲۸ درصدی در ۸ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ همراه بوده  است .

مدیرکل هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به میزان درآمد های استان بیان داشت: در ۸ ماهه سال جاری درآمدهای استانی با ثبت مبلغ ۱۴ هزار و۵۶۷ میلیارد ریال در مجموع تحقق ۹۰ درصد از پیش بینی درآمدهای استانی را نشان می دهد که این درآمد ها با رشدی بالغ بر ۱۷.۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

وی تصریح کرد: ثبت ۱۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال منابع بانکی در ۷ ماهه سال جاری در استان با رشد ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و ۲۲ هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال مصارف بانکی در این مدت با رشدی بالغ بر ۸۳ درصد نسبت به ۷ ماهه سال ۹۵ از دیگر دستاورد های حوزه اقتصادی استان از ابتدای سالجاری تاکنون بوده است.

هندیان درخصوص اولویت های حوزه تولید استان اظهار داشت: همگام با برنامه ریزی های کلان کشوری در خصوص کنترل شاخص های اقتصادی به منظور تحریک تقاضای داخلی، جهت گیری سیاست های حمایتی به سوی تولیدات صادرات محور از مهمترین اولویت ها در حوزه رونق تولید استان در سال جاری همگام با برنامه ریزی های کشوری بوده  است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در همین رابطه خاطرنشان کرد: تحقق برنامه ریزی ها در حوزه تولید مستلزم توجه به افزایش سهم بخش صادرات استان از تولیدات صنعتی، تولیدات با فناوری متوسط و تولیدات دانش بنیان به منظور گذار از اقتصاد مبتنی بر منابع به اقتصاد بهره ور و دانش بنیان از اهمیت بالای برخوردار است.

وی در خصوص راه های بهبود صادرات افزود: تغییر در نوع کالاهای صادراتی، افزایش پوشش های بیمه ای، اصلاح نرخ تسهیلات، کاهش هزینه های حمل و نقل، افزایش مشوق های صادراتی و تولید کالاهای چندمرحله ای براساس مزیت رقابتی می تواند به بهبود وضعیت صادرات منجر گردد.

هندیان گفت: تحقق این اهداف منجر به رشد رقابت پذیری تولیدات و بهبود شاخص های محیط کسب و کار به طور مستمر خواهد گردید و بستر رشد جذابیت سرمایه گذاری را در استان فراهم می کند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک