پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱/۱۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۵۱:۲۶ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۱۵ - اذان مغرب:۱۶:۵۰:۰۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۷۱۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ساعت ۵:۱۳
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی خراسان شمالی مطرح کرد:

لزوم اصلاح سیستم مالی شهرداری ها

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه سیستم حسابداری مالی شهرداری ها همانند سیستم مالی ادارات دولتی تعهدی نیستند بلکه نقدی هستند و این نوع از سیستم مالی مشکل ایجاد کرده اند، بر لزوم  تغییر و اصلاح این نوع از سیستم مالی تاکید کرد.
لزوم اصلاح سیستم مالی شهرداری ها,

علیرضا باغچقی، عضو هیات رئیسه شورای اسلامی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک درباره اینکه چرا بدهی شهرداری بجنورد در دوره مدیریت شهردار پیشین و پس از او در دوره مدیریت سرپرست شهرداری همچنین هم اکنون در دوره مدیریت شهردار جدید بجنورد با ارقام متفاوتی رسانه ای شده اند، پاسخ داد: متاسفانه سیستم حسابداری مالی شهرداری ها همانند سیستم مالی ادارات دولتی تعهدی نیستند بلکه نقدی هستند و این به آن معنا است که وقتی در سیستم مالی شهرداری ها ارقام مالی تسویه می شوند، ارقام باقی مانده ملاک نظر قرار می گیرند.

وی با تصریح بر این مطلب که این نوع سیستم مالی شهرداری ها برای شفاف سازی در تهیه گزارشات مالی باید تغییر کند، خاطر نشان کرد: این تغییر، از مطالبه های دوره چهارم شورای شهر بجنورد بود که میسر نشد، با این وجود، تغییر این سیستم ضروری است.

باغچقی در بخشی دیگر از سخن خود، درباره برنامه شهرداری بجنورد برای دست یابی به درآمد پایدار نیز اظهار کرد: هر چند که اخذ عوارضات و اجاره پروژه ها به بخش خصوصی از جمله منابع درآمدی شهرداری بجنورد هستند، با این وجود، انتظار است که شهردار جدید برای دست یابی شهرداری بجنورد به درآمدهای پایدار برنامه ارائه دهد، هر چند که او هنوز برنامه ای برای تحقق درآمد پایدار برای این شهرداری ارائه نداده است.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


نظرات شما
ناشناس | 1396/09/16
0
0
یه عضو فعال ک همیشه با رسانه ها مصاحبه داره ب این میگن پاسخگویی درود بر باغچقی
نام :
ایمیل
نظر
با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک