پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱/۱۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۵۱:۲۶ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۱۵ - اذان مغرب:۱۶:۵۰:۰۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۷۹۷۱۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ساعت ۱۱:۵

دست‌یابی دانش آموزان به حیات طیبه از اهم فعالیت‌ها آموزش‌وپرورش است

فاروج من- مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی در نشست کمیته همکاری آموزش‌وپرورش و حوزه علمیه تربیت دینی و دستیابی دانش آموزان به حیات طیبه را از مهم‌ترین اهداف آموزش‌وپرورش دانست.

به گزارش فاروج من؛ برات علی حاتمی در نشست هم‌اندیشی کمیته همکاری‌های آموزش‌وپرورش و حوزه علمیه گفت که فاروج به علت سابقه مذهبی به دارالعلما شهرت دارد و برگزاری کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش در هفته وحدت نشان از وحدت و تعامل مطلوب این دو نهاد دارد.

حاتمی آموزش‌وپرورش را تنها اداره‌ای دانسته که توانسته پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دورترین روستاها بالا ببرد و گفت که نقش معلمین و روحانیون در ترویج اهداف انقلاب اسلامی در دورترین نقاط کشور بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

مدیرکل اداره آموزش‌وپرورش خراسان شمالی به نقش معلمين و دانش آموزان در انقلاب و هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد «امروزه ارتباط معلمين با بدنه انقلاب نسبت به گذشته پررنگ‌تر شده است».

دستیابی دانش آموزان به حیات طیبه از اهم فعالیت‌های آموزش‌وپرورش است

حاتمی تربیت دینی و دستیابی دانش آموزان به حیات طیبه را از مهم‌ترین فعالیت‌های آموزش‌وپرورش دانسته و اضافه کرد ترويج نماز و استفاده از مشاوران مذهبي در مدارس از عوامل مهم دستيابي به اين هدف هستند، همچنین اعزام دانش آموزان به راهيان نور نمونه‌ای بارز برای ترويج اهداف انقلاب اسلامي توسط آموزش‌وپرورش است.

وی مشارکت‌های مردمی را در آموزش‌وپرورش ضروری دانسته و گفت که معلمین الگو و نمونه خوبی درزمینهٔ کمک به مدرسه‌ها و دانش آموزان نیازمند هستند.

هادی شوشتری هم در حاشیه این همایش گفت که آموزش‌وپرورش پرعائله ترین وزارت خانه است و بی‌شک توسعه کشور درگرو توسعه این سازمان قرار دارد.

نماینده مردم فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین فاکتور توسعه هر کشوری را نیروی انسانی آن دانسته و سرمایه گزاری در منابع انسانی به‌ویژه در حوزه آموزش‌وپرورش شد.

جنگ نرم دشمن باهدف ایجاد آسیب‌های اجتماعی در جامعه است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قلي زاده به حديثي از پیامبر (ص) كه فقط كساني از بلا و گرفتاری در عافیت‌اند كه اهل مسجد باشند اشاره کرد و گفت «فضای مجازي نمونه‌ای از جنگ نرم دشمن باهدف ایجاد آسیب‌های اجتماعي در جامعه است».

وی از جايگاه حجاب و عفاف در مدارس شهرستان ابراز رضایت کرده و خواستار آماده شدن بستر حضور روحانيون در مدارس روستايي شد.

امام‌جمعه شهرستان فاروج بر بومی‌سازی پژوهش‌ها به‌ویژه درزمینهٔ گفتمان‌های ديني تأکید کرد و گفت که وجود روحانيون در مدارس عامل ايجاد فرهنگ استفاده درست از شبکه‌های مجازي خواهد بود.

مجید معتمدی هم با اعلام اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور دانش آموزان در نماز جماعت مدارس و نماز جمعه‌ها صورت گرفته است گفت که گفتمان‌های ديني، اعزام مُبَلِغ مناسبتي به مدارس و حضور مشاوران مذهبي در مدارس نمونه‌های مناسبي از همكاري حوزه و آموزش‌وپرورش است

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان فاروج گفت که «روحانيون در مدارس نقش مهمي در توجيه والدين جهت مشاركت در مدارس دارند» و خواستار تقويت باورهاي ديني دانش آموزان از ابتدايي با همكاري روحانيون و ائمه جماعت مدارس شد.

 

انتهای پیام./

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک