پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱/۱۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۵۱:۲۶ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۱۵ - اذان مغرب:۱۶:۵۰:۰۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس علمی و فناوری | کد خبر: ۲۷۹۷۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ساعت ۱۱:۴۴

تمسک به اشتراکات دینی میان مذاهب اسلامی عامل خنثی‌کننده تفرقه‌اندازی دشمنان است

فاروج من-امام‌جمعه شهرستان فاروج خنثی‌سازی تفرقه‌اندازی دشمنان را در گروی تمسک به اشتراکات فراوان میان مذاهب اسلامی دانسته و گفت که امام راحل (ره) برای مقابله با این جریان سازی دشمنان اسلام هفته وحدت را مطرح کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی قلی زاده در گفت‌وگو با فاروج من گفت که یکی از باقیات‌الصالحاتی که امام خمینی (ره) از خود به یادگار گذاشتند بیان ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول به‌عنوان هفته وحدت است که اقدامی حکیمانه، به‌موقع و آگاهانه بود.

قلی زاده ادامه داد «پس از پیروزی انقلاب دشمنان نظام با القای این موضوع که شیعیان به حکومت رسیدند و اهل سنت در حاشیه‌اند و با این ترفند برادران سنی را تحریک کرده و در گنبد، سیستان و بلوچستان و کردستان جریان سازی کردند و امام برای خنثی‌سازی این تفکر باطل هفته وحدت را مطرح کرد».

امام‌جمعه شهرستان فاروج خنثی‌سازی تفرقه دشمن در گروی تمسک به اشتراکات دینی فراوانی که میان تمام مذاهب اسلامی وجود دارد دانسته و اظهار کرد «همه مسلمانان به خداوند واحد، قرآن کریم و محبت اهل‌بیت (ع) اعتقاددارند و بهترین وجه اشتراک در تقویت وحدت محبت اهل‌بیت است».

فرقه ضاله وهابیت ننگ جهان اسلامی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قلی زاده فرقه ضاله وهابیت را ننگی برای جهان اسلام دانسته و گفت که «این فرقه ضاله تکفیری مولود نامبارک استکبار جهانی و برخی سران خودفروخته عربی است که برای تفرقه‌افکنی به وجود آمده و ما آن‌ها را از برادران اهل سنت نمی‌دانیم».

وی ادامه داد «همان امیری که برای خلافت اسلامی داعشیان در سوریه مدنظر داشتند و به دست جبهه نهضت مقاومت کشته شد بارها تأکید کرده بود که کار ناتمام یزید را به پایان خواهیم رساند. این افراد از نسل همان یزیدند که در مورد واقعه کربلا اظهار کرده انتقام بدر را از رسول‌الله گرفتیم»

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فاروج بر این نکته که فرقه‌های تکفیری طالبان، داعش، القاعده و غیره جزو اهل سنت نیستند و اهل باطل‌اند تأکید کرده و ادامه داد «فضای وحدت و همدلی مسلمانان ایران اسلامی بسیار خوب است، جمعیت زیادی از برادران اهل سنت در خراسان شمالی نیز ساکن‌اند و در ۴۰ سال گذشته با بصیرت و الفت در کنار یکدیگر زندگی کرده‌اند».

وی بابیان اینکه استکبار جهانی با تأسیس شبکه‌های ماهواره‌ای و در اختیار قرار دادن امکانات به شیعیان، آن‌ها را علیه اهل سنت می‌شوراند ادامه داد «از طرف دیگر با فراهم کردن همین امکانات برای اهل سنت به شیعیان می‌تازند و این روش آن‌ها برای ایجاد شکاف در میان امت اسلام است. تفرقه‌افکنی سیاست استکبار جهانی برای حفاظت از منافع اقتصادی خویش است چراکه با راه انداختن جنگ سلاح و مهمات خودشان را به سایر کشورها می‌فروشند».

قلی زاده بر روشنگری و آگاهی امت اسلام و تمسک به ریسمان الهی تأکید کرد و گفت «نباید نکات اختلافی به بطن جامعه کشیده شود، مسائل تاریخی و دینی باید توسط اندیشمندان و علماء به بحث گذاشته‌شده و رعایت اخلاق اسلامی در زندگی اجتماعی و مناظرات علمی وارد شود. کتاب المراجعات نمونه‌ای از مناظره اسلامی را در خود آورده احترام و رعایت ادب طرفین در این کتاب مثال‌زدنی است»

انتهای پیام./

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک