پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱/۱۵/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۴:۵۱:۲۶ - اذان ظهر:۱۱:۲۵:۱۵ - اذان مغرب:۱۶:۵۰:۰۵
بجنورد
۴° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۷۹۷۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶ - ساعت ۲:۵
در گفت و گو با عصر اترک عنوان شد؛

کاهش بارندگی ها، توسعه ۶ برابری کشت زعفران در خراسان شمالی را رقم زد/پیش بینی تولید ۱۳ تن زعفران در سال جاری

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در خراسان شمالی کاهش بارندگی ها و منابع آبی همچنین شرایط مناسب اقلیمی موجب شده اند تا سطح زیر کشت زعفران طی یک دهه اخیر از 343 هکتار به دو هزار و 190 هکتار توسعه پیدا کند.
کاهش بارندگی ها، توسعه 6 برابری کشت زعفران در خراسان شمالی را رقم زد/پیش بینی تولید 13 تن زعفران در سال جاری,

محمد علی شریکیان، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: طی یک دهه گذشته با توجه به کاهش بارندگی ها و منابع آبی در استان همچنین شرایط مناسب اقلیمی، سازگاری و درآمد مناسب، تمایل کشاورزان استان به کشت زعفران بیشتر شده و سطح زیر کشت زعفران نیز افزایش یافته است.

به گفته شریکیان، سطح زیر کشت زعفران در استان در سال 86، 343 هکتار بوده که این سطح زیر کشت تا سال 95 به دو هزار و 190 هکتار رسیده که این سطح زیر کشت تا شش برابر افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: این محصول در شهرستان های فاروج، اسفراین و شیروان کاشته می شوند که بیشترین سطح زیر کشت استان به شهرستان فاروج در سطح هزار و 601 هکتار متعلق است.

وی تصریح کرد: میزان برداشت زعفران در سال 86 در سطح 343 هکتار نیم تن ( 500 کیلو گرم ) بود که در سال 95 میزان برداشت زعفران از سطح دو هزار و 190 هکتار به هشت تن و 800 کیلو گرم رسید.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی اعلام کرد: پیش بینی تولید زعفران در استان در سال جاری 13 تن است.

شریکیان همچنین عنوان کرد: هم اکنون سه واحد فرآوری و بسته بندی زعفران با ظرفیت سالانه دو تن و 100 کیلو گرم فرآوری زعفران خشک فعال است که 19 نفر در این سه واحد فرآوری و بسته بندی مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک