سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۳:۰۶ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۵۴ - اذان مغرب:۱۶:۴۳:۲۹
بجنورد
صفر° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۷۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۸ - ساعت ۳:۲۹
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی شهرستان مانه و سملقان عنوان کرد:

تخصیص ۴۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه های پیشرفت و آبادانی دهستان شیرین سو

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی شهرستان مانه و سملقان از تخصیص 40 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه های پیشرفت و آبادانی دهستان شیرین سو در بخش زیرساخت و عمران در سال جاری خبر داد.
تخصیص 40 میلیارد ریال اعتبار به پروژه های پیشرفت و آبادانی دهستان شیرین سو,

پاسدار جواد زیانلو مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی شهرستان مانه و سملقان سپاه حضرت جواد الائمه (علیه السلام) در گفتگو با پایگاه خبری آشخانه، از تخصیص 40 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه های پیشرفت و آبادانی دهستان شیرین سو در بخش زیرساخت و عمران در سال جاری خبر داد و گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه که جزء ماموریت های اصلی سپاه پاسداران تشکیل شده، در راستای زدودن محرومیت از چهره روستاها و عمران و آبادانی در ابعاد مختلف فعالیت می کند.

وی محرومیت‌زدایی روستاها را از مهم‌ترین دغدغه‌های مجموعه سپاه عنوان کرد و گفت: بعد از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی متاسفانه هنوز نتوانستیم که فضای محرومیت را از چهره ملت بزداییم٬ لکن سپاه خود را موظف کرده که در این زمینه فعالیت‌های چشم‌گیری داشته باشد که در این راستا دهستان شیرین سو با ضریب محرومیت بالا هدف‌گذاری شده است.

زیانلو تصریح کرد: از اقدامات عمرانی و آبادانی می توان به 10 کیلومتر راهسازی، ساخت 3 مسجد، 25 دست منزل، 2 استخر ذخیره آب، احداث 2 مدرسه، حصار کشی مدارس، ساخت 5 آبنما، 2 پروژه آبرسانی، فنس کشی پرتگاه ها، بهسازی چشمه ها و انتقال آب شرب در 6 ماهه دوم سال 96 اشاره کرد.

وی اضافه کرد: با تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی فضای خدمت به مردم در دهستان‌ ایجاد شده و بنا است اقدامات با همکاری مردم و دستگاه های مرتبط انجام شود چرا که اگر کارها با همکاری انجام شود ماندگاری و تاثیرگذاری آن بیشتر است.

زیانلو اشاره کرد: امروز بنا است اقداماتی مناسبی برای روستا به عنوان پایلوت کار در بخش های اقتصاد، تعلیم و تربیت، فرهنگی و سلامت صورت گیرد. در حوزه فرهنگی برنامه ها و اقدامات با محوریت امام جماعت روستا و افراد صاحب نفوذ انجام می شود.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادنی مانه و سملقان در ارتباط با برنامه های تعلیم و تربیت برای دانش آموزان در روستاها بیان داشت: در حوزه تعلیم و تربیت دانش آموزان با این نگاه که به روستا سوق پیدا کنند و علاقه‌مند به خدمت به روستا باشند تربیت می‌شوند.

وی ادامه داد: سعی داریم در حوزه سلامت، طب ایرانی اسلامی که خواست مقام معظم رهبری و مراجع تقلید است را اجرایی و سبک زندگی ایرانی اسلامی را فراگیر کنیم که این حوزه با رویکرد پیشگیری است.

وی خاطر نشان کرد: در کارگروه اقتصاد بنا است که اشتغال در روستاها ایجاد شود٬ زیرا اشتغال٬ پایداری، ثبات و تولید را به همراه داشته و سیاست‌های مقام‌معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی در این حوزه عملیاتی می‌شود.

انتهای پیام/ فیروزبخت

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک