سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲/۱۱/۲۰۱۸
اذان صبح:۰۵:۱۳:۰۶ - اذان ظهر:۱۱:۳۳:۵۴ - اذان مغرب:۱۶:۴۳:۲۹
بجنورد
صفر° c

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۷۹۷۹۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۸ - ساعت ۳:۳۳
پایگاه خبری آشخانه گزارش می دهد:

تاکسی های خالی از مسافر/ امرار معاش ۱۰۰ راننده تاکسی در بلوار ۱/۵ کیلومتری شهر آشخانه

با کوچک شدن سفره های مردم، داشبورد تاکسی های درون شهری نیز خالی از پول شده است، اگر چند لحظه ای به جریان گذر زمان در گذر تاکسی ها بنگری، مشاهده خواهی کرد، که تاکسی ها پُر از خالی اند، تاکسی ها خالی از مسافرند.
تاکسی های خالی از مسافر/ امرار معاش 100 راننده تاکسی در بلوار 1/5 کیلومتری شهر آشخانه,

به گزارش عصراترک به نقل از پایگاه خبری آَشخانه، آشخانه مرکز شهرستان مانه و سملقان، شهری است با حوزه نفوذ بالا، به طوری که در سال های گذشته با وجود وضعیت معیشتی مطلوب مردم، اهالی بسیاری از روستاهای شهرستان، روزانه در این شهر تردد می کردند.

اغلب این روستائیان جهت خرید های روزانه و هفتگی در شهر آشخانه حاضر می شدند، مسئولین وقت نیز با وجود استقبال مردم و پتانسیل بالای شهر، به افزایش 50 خودروی تاکسی در محور اصلی شهر آشخانه اقدام می کنند. این افزایش به حضور 90 خودرو در بلوار 1.5 کیلومتری شهید بهشتی منجر می شود.

چندسالی است که با کاهش توان اقتصادی و کوچک شدن سفره های مردم به ویژه اقشار ضعیف و روستایی، بازار شهر آشخانه نیز خالی از شهروندان و روستائیان شده و به گفته کسبه شهر، دیگر از رونق اقتصادی سال های گذشته خبری نیست.

با کوچک شدن سفره های مردم، داشبورد تاکسی های درون شهری نیز خالی از پول شده است، اگر چند لحظه ای به جریان گذر زمان در گذر تاکسی ها بنگری، مشاهده خواهی کرد، که تاکسی ها پُر از خالی اند، تاکسی ها خالی از مسافرند، خودشان اذعان دارند که اغلب موارد چند رفت و برگشت خالی دارند.

یکی از سخت ترین شغل ها، «رانندگی تاکسی » است که باید در تمام فصول سال از صبح تا شب در خیابان رانندگی کنند و اگر چند روز به مسافرت بروند یا بیمار شوند و فرصت کار کردن را از دست دهد از مزد آن روز بی بهره هستند.

 این شغلی است که بدون مرخصی است و سرما  و گرما هم سرش نمی شود! البته این شغل علاوه بر اینکه مرخصی ندارد بازنشستگی هم ندارد، در میان رانندگان تاکسی افراد مسن  را می بینیم که همچنان به فعالیت مشغول هستند. راننده تاکسی‌شدن کار ساده‌ای نیست. قبل از اینکه سند و پلاک یک خودروی زرد نارنجی یا سبز به نامتان بخورد و در یکی از خطوط تاکسی یکی از شهرهای کشور مشغول شوید باید هفت‌خان رستم را پشت سر بگذارید.

اکنون پای سفره خالی رانندگان تاکسی شهر آشخانه می نشینیم و داشبوردِ دردِ دل آن ها را وا می نهیم.

یکی از رانندگان خطی بلوار شهید بهشتی، با اشاره به ثبات کرایه تاکسی ها طی چند سال گذشته، بیان کرد: هر سال براساس نرخ تورم، حقوق پایه کارمندان و اصناف دیگر افزایش می یابد در حالی که طی 3 سال گذشته هم چنان کرایه 500 تومان بوده و افزایش پیدا نکرده است و افزایش هم در حد 50 تومان است.

وی می افزاید: در طول مسیر خودروهای شخصی، با همین کرایه شهروندان را جابه جا می کنند، با وجود این که وضعیت معیشتی و رونق تاکسی ها اصلا قابل تحمل نیست.

 

 

یکی دیگر از تاکسی داران با بیان این که امتیاز خط تاکسی درون شهری آشخانه در حدود 18 میلیون تومان است، گفت: که به طور میانگین قیمت تاکسی به همراه امتیاز خط، 35 الی 40 میلیون تومان است که به هیچ عنوان کِشش و صرفه اقتصادی ندارد و وضعیت معیشتی به سختی گذران می شود.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات عمده رانندگان تاکسی آشخانه، وجود حدود 100 دستگاه تاکسی و یک دستگاه وَن در بلوار یک و نیم کیلومتری بلوار شهید بهشتی است، که اغلب موارد تاکسی ها دوسَر خالی تردد می کنند و اغلب روزها درآمد ماهیانه ما، زیر خط فقر است.

سعید امانی راننده تاکسی شهر، افزایش تعرفه های بیمه درمانی و بازنشستگی را بیانگر عدم حمایت دولت و سازمان تامین اجتماعی از اقشار تاکسیران دانست و اظهارکرد: طی چند سال اخیر، هزینه ی بیمه درمانی و بازنشستگی از 70 هزار تومان به 180 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

وی خاطر نشان کرد: اگر دولت از اقشار کم درآمد و ضعیف حمایت نمی کند، حداقل آن ها را در بُعد اقتصادی و معیشتی تحت فشار قرار ندهد.

امانی تصریح کرد: علاه بر این اغلب اصناف، دارای تعاونی هستند که از مزایا، بُن، وام قرض الحسنه و تخفیفاتی برخوردار می شوند ولیکن ما از آن بی بهره ایم.

رضا آزادی راد مسئول حمل و نقل و تاکسیرانی آشخانه در ارتباط با ثبات کرایه تاکسی ها طی سه سال گذشته،در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری آشخانه، بیان کرد: دو سال گذشته نرخ کرایه 425 تومان و سال گذشته 460 تومان و امسال 507 تومان اعلام شده بود، اما تاکسیران ها بدلیل عدم وجود پول خُرد، با 500 تومان نرخ کرایه به توافق رسیدند که این درهرصورت به نفع نسبی آن ها بوده است.

 

 

آزادی راد گشت و نظارت های مداوم بر رفتار خودروهای شخصی، مبنی بر جابجایی غیر قانونی شهروندان را تحت کنترل خواند و گفت: این اقدام توسط خودروهای شخصی اندک بوده و در صورت مشاهده توسط نیروی انتظامی جریمه خواهند شد.

این مسئول، قیمت امتیاز خط های تاکسی را، نرخی توافقی بین قشر تاکسیران ها دانست و خاطر نشان کرد: امتیاز 18 میلیون تومان خط تاکسی، نرخی است که خود تاکسیران ها در طول سالیان به افزایش آن دامن زده اند و صنف تاکسیرانی در آن دخالتی نداشته است.

آزادی راد هم چنین گفت: تردد حدود 100 دستگاه تاکسی در بلوار 1.5 کیلومتری شهید بهشتی، 2 برابر ظرفیت این محور است و 45 تاکسی بیشتر از ظرفیت موجود است.

وی تصریح کرد:این مشکل از عدم برنامه ریزی و کار غیرکارشناسی مسئولان گذشته بوده که کاهش رونق اقتصادی آن ها را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به تشکیل شرکت تعاونی تاکسیرانی توسط خود رانندگان، افزود: مکررا ما برای تاسیس شرکت تعاونی توسط خود رانندگان در راستای بهبود ارائه خدمات و تسهیلات به رانندگان، تلاش نموده ایم ولیکن ممانعت ها و کم کاری ها جهت تاسیس از سوی آن ها بوده.

مسئول حمل و نقل و تاکسیرانی، کاهش حمایت های دولت و افزایش هزینه های بیمه درمانی و بازنشستگی را مربوط به مدیران بالادستی دانست و گفت: بسته های حمایتی دولت خارج از شرح وظایف مسئولیتی شهرداری است.

انتهای پیام / فیروزبخت

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک